Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Milestone

Advancis

Ajax Systems

Alphatronics

i-Pro

Hanwha Vision Europe

Regio Control Veldt

Bydemes

Secusoft

ARAS

Securitas

Trigion

MPL

SMC Alarmcentrale

VBN

Centurion

Synguard

Eagle Eye Networks

Akuvox

VideoGuard

Genetec

Crown Security Services

Unii

Top Security

SmartSD

Teletek

LUGN

Masset

HD Security

Add Secure

IDIS

Aritech

Eizo

NIBHV

ASIS

Alarm Meldnet

Bosch Security Systems

MOBOTIX

VisionPlatform.ai

Uniview

OSEC

Traka ASSA ABLOY

CDVI

Network Optix

Dero Security Products

Intrasec

Nenova

Brivo

Seagate

Hikvision

Paralax

BHVcertificaat.online

Multiwacht

Service Centrale Nederland

2N

SOBA

Seris

Optex

Gold-IP

ADI

VVNL

Oribi ID Solutions

HID

ASSA ABLOY

VGN Group

CSL

Sequrix

VAIBS

Paraat

SmartCell

Kidde Commercial

G4S

Paxton

Lobeco

VEB

EAL

Connect Security

Distri Company

Onderzoek: politieagent heeft te weinig gezag

26 september 2023
Redactie
20:23

Twee derde van de Nederlanders vindt dat agenten te weinig gezag hebben. Dat blijkt uit onderzoek onder zo’n 1500 Nederlanders in opdracht van het journalistieke platform DIT van de EO. Vooral ouderen en mensen die rechts stemmen vinden dat. Ouderen respecteren het gezag wel vaker als zij worden aangesproken door een agent.

DIT onderzocht of Nederlanders een probleem hebben met gezag. Daarbij ging het niet alleen om de politie. Ook is gekeken hoe het zit met leraren, zorgmedewerkers en politici. 69,6 procent vindt dat leraren onvoldoende gezag hebben. Bij zorgpersoneel is het 68,6 procent. En iets meer dan de helft van de Nederlanders vindt dat ministers en Tweede Kamerleden te weinig autoriteit hebben. Rechters en burgemeesters hebben volgens een meerderheid juist voldoende gezag (respectievelijk 67,6 procent en 56,6 procent). Ruim 54 procent vindt dat journalisten voldoende autoriteit hebben.
Ruim 65 procent vindt dat agenten altijd met ‘u’ aangesproken moeten worden. Wat betreft buitengewone opsporingsbeambten (boa’s) vindt meer dan de helft dat ‘jij’ geoorloofd is.

Meer over het onderzoek is woensdag 27 september te zien om 22.15 uur bij Dit is de Kwestie (EO) op NPO2.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Videoguard

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Distri Company

Suricat

Seagate

Boon Edam

Wordt een partner