Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

MPL

Hikvision

Milestone

Genetec

Advancis

VVNL

CDVI

NIBHV

Unii

Paralax

Optex

Traka ASSA ABLOY

Add Secure

Multiwacht Security

SmartCell

i-Pro

Kidde Commercial

OSEC

SOBA

SmartSD

ASSA ABLOY

ASIS

Uniview

Service Centrale Nederland

Nenova

Seris

MOBOTIX

VBN

SMC Alarmcentrale

Alarm Meldnet

Lobeco

Trigion

Securitas

Akuvox

Bydemes

Connect Security

Ajax Systems

Brivo

Top Security

G4S

Distri Company

Teletek

Bosch Security Systems

Eizo

Secusoft

Masset

2N

Regio Control Veldt

Crown Security Services

IDIS

Paraat

WBN Security

VEB

Synguard

Centurion

ARAS

Intrasec

HID

Alphatronics

ADI

Seagate

Aritech

Paxton

Sequrix

CSL

HD Security

Hanwha Vision Europe

VGN Group

VIGI

Eagle Eye Networks

Gold-IP

Network Optix

Van Dusseldorp Training

VAIBS

VisionPlatform.ai

OpenEye

LUGN

Openbare ruimtes moeten veiliger volgens Nederlanders

25 oktober 2007
Redactie
00:52

Meer dan de helft van de Nederlanders voelt zich in trein- en busstations niet veilig. Tevens is bijna acht op de tien ondervraagden van mening dat de openbare gelegenheden zélf verantwoordelijk zijn voor doeltreffende maatregelen om de veiligheid te garanderen.

Dit blijkt uit een onderzoek naar de perceptie van veiligheid van Nederlandse burgers, dat is uitgevoerd door ADT.

Openbare gelegenheden worden wat veiligheid betreft verschillend beleefd. Zo voelen Nederlanders zich in ziekenhuizen en bij toeristische attracties relatief het veiligst. Trein- en busstations (51 procent) worden als onveilig ervaren, op de voet gevolgd door uitgaansgebieden (46 procent). Opvallend is ook het gevoel van onveiligheid dat ervaren wordt in publieke parken (25 procent). Naast een gevoel van onveiligheid is ook onderzocht waar mensen zich in openbare ruimtes het meest aan ergeren. Vandalisme (62 procent) en respectloos gedrag (55 procent) kwamen daarbij als meest ergerniswekkend naar voren. Ook luidruchtig gedrag werd met 45% opvallend vaak genoemd.

Het afnemende gevoel van veiligheid wordt door het grootste deel van de Nederlanders onderschreven. Over het vertrouwen zelf te durven ingrijpen, wanneer bijvoorbeeld een groepje 14-jarigen een bushokje vernielt, lopen de gevoelens echter erg uiteen. Zo geeft ruim de helft (52 procent) van de ondervraagden aan niet in te zullen grijpen in een dergelijke situatie, terwijl 39 procent aangeeft dit waarschijnlijk wel te doen.

Wanneer er wordt gevraagd naar de effecten van mediaberichtgeving omtrent incidenten in openbare gelegenheden, geeft 70 procent van de Nederlanders aan dat deze bijdragen aan het gevoel van onveiligheid. Het inzetten van cameratoezicht heeft volgens 81 procent van de ondervraagden een positief effect op de veiligheid.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Suricat

Boon Edam

SequriX

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Wordt een partner