Opmerkelijke vrijspraak bij poging tot diefstal safe

Drie mannen die werden verdacht van diefstal van een safe bij Chinees restaurant De Lange Muur in Genemuiden, zijn vrijgesproken. Volgens de rechtbank is er geen sprake van voltooide diefstal, omdat de safe nog niet in de auto van de verdachten lag toen ze werden betrapt.
Op maandagavond 4 november vorig jaar werd een grote safe aangetroffen op de Kruisstraat in Genemuiden. Die bleek afkomstig uit de woning boven het restaurant. Drie mannen van 42, 36 en 35 jaar uit Grave en Utrecht waren onderweg naar de locatie nadat ze een tip kregen over de safe. Terwijl een van hen verwikkeld raakte in een worsteling met de restauranteigenaar, gingen de andere twee er vandoor. Zij werden korte tijd later aangehouden in Zwolle.
Hoewel het Openbaar Ministerie celstraffen tot 23 maanden eiste, oordeelde de rechtbank anders. Er is volgens de rechter onvoldoende bewijs dat het drietal daadwerkelijk betrokken was bij de inbraak. Bovendien was de safe nog niet in de auto geplaatst, waardoor geen sprake is van een voltooid strafbaar feit.
Geen schadevergoeding
Wel kreeg de 42-jarige man een celstraf van vier weken voor het rijden zonder rijbewijs en het weigeren van een speekseltest. Die straf heeft hij inmiddels uitgezeten in voorarrest. Zijn Volvo V50 blijft echter in beslag genomen.
Een schadevergoeding van ruim 18.000 euro, geëist door de restauranteigenaar, werd afgewezen. Tijdens de zitting werd duidelijk hoeveel impact het incident heeft gehad op het slachtoffer, die lichte verwondingen opliep. “Het huis zal nooit meer veilig voelen,” verklaarde hij. “Elke avond denk ik bij elk geluid aan de inbrekers.”







































































































