Palm-ID biometrische beveiliging
Recogtech introduceert de Palm-ID, de eerste handpalmscanner voor bedrijf, kantoor of woonhuis. De Palm-ID leest door middel van een infraroodsensor het aderpatroon in de hand, stelt de unieke eigenschappen van het patroon vast en vergelijkt deze met de geautoriseerde handpalmen in de database.
De meeste biometrische toepassingen worden gebruikt in combinatie met een cardreader of pincode. Het biometrische deel regelt dan alleen de verificatie (controle). De snelheid van identificatie zonder card of pincode was tot nu toe vaak te traag omdat de gegevens dan gezocht moeten worden in een database. De Palm-ID kan grote aantallen mensen zeer snel identificeren. De aangeboden hand wordt vergeleken met de gecodeerde gegevens in de database en gematched. Binnen 2 seconden wordt dan toegang verleend of geweigerd. Een cardreader of pincode is dus niet meer nodig voor een snelle en gecontroleerde toegang.
De Palm-ID maakt gebruik van de Fujitsu Palm Secure sensor. De Palm-ID is ook rendabel en efficiënt voor particulieren en kleinere ondernemingen. Dat komt doordat de handpalmscanner flexibel inzetbaar is: als onderdeel van een volledig geïntegreerd systeem, maar ook als een standalone toepassing. Het systeem bestaat uit drie hoogwaardige beveiligingsunits: een registratie-unit, een controller en een handpalmscanner. De Palm-ID werkt moeiteloos samen met bestaande beveiligings- en beheersystemen.