Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Ajax Systems

Masset

Paralax

ARAS

CSL

Kidde Commercial

VisionPlatform.ai

BHVcertificaat.online

MOBOTIX

VAIBS

Lobeco

ASIS

G4S

Centurion

VGN Group

Top Security

Service Centrale Nederland

VBN

OSEC

i-Pro

IDIS

Secusoft

SmartSD

Trigion

VVNL

Hikvision

Advancis

Intrasec

SOBA

SmartCell

Dero Security Products

Uniview

Paraat

ASSA ABLOY

Genetec

Securitas

Teletek

Eizo

Unii

Seagate

Hanwha Vision Europe

Synguard

Alphatronics

Gold-IP

Alarm Meldnet

2N

Traka ASSA ABLOY

Add Secure

Bosch Security Systems

NIBHV

Seris

Optex

VEB

Network Optix

CDVI

Paxton

SMC Alarmcentrale

Akuvox

Crown Security Services

Multiwacht

Sequrix

Milestone

Brivo

Nenova

ADI

Aritech

HID

MPL

EAL

VideoGuard

Bydemes

Oribi ID Solutions

HD Security

Distri Company

Regio Control Veldt

LUGN

Eagle Eye Networks

Connect Security

Panden doorzocht op zoek naar geroofde gouden helm

26 maart 2025
Redactie
18:08

De politie heeft woensdagochtend meerdere panden in Heerhugowaard doorzocht in het onderzoek naar de diefstal van Roemeense goudschatten uit het Drents Museum in januari. Tijdens de actie werd beslag gelegd op diverse goederen, waaronder bankrekeningen, een woning en voertuigen. Ook werd gezocht naar de gestolen gouden helm en armbanden, maar die zijn niet aangetroffen.

De politie Noord-Nederland bevestigt aan De Telegraaf dat het rechercheteam de druk op de twee hoofdverdachten opvoert. Naast de in beslag genomen bezittingen werd ook zwaar vuurwerk aangetroffen en meegenomen. De autoriteiten beschouwen de opsporing van de gestolen kunstschatten als topprioriteit en gaan ervan uit dat deze nog steeds ergens verborgen zijn.

Verdachten zwijgen
De hoofdverdachten, Douglas Chesley Wendersteyt en Bernhard Zeeman uit Heerhugowaard, zitten nog vast maar beroepen zich op hun zwijgrecht. De politie verdenkt hen ervan de spectaculaire roof te hebben gepleegd, waarbij binnen vier minuten met een explosief een deur van het museum werd opengebroken.
Uit onderzoek blijkt dat Wendersteyt anderhalve maand voor de roof samen met zijn vriendin – die inmiddels is vrijgelaten – het museum bezocht. Mogelijk betrof dit een verkenning. De verdachten kwamen in beeld nadat hun dna werd aangetroffen op spullen die na de roof in Drenthe werden gevonden. Hun dna stond al in de landelijke databank vanwege eerdere veroordelingen.
Naast Wendersteyt en Zeeman zit nog een derde verdachte vast en de politie zoekt een vijfde verdachte. Beelden van een bouwmarkt in Assen tonen een mogelijke betrokkene, die nog niet is geïdentificeerd.

Internationale druk op de verdachten
De Roemeense autoriteiten doen er alles aan om de gestolen schatten terug te krijgen. Voor de verdachten dreigt een nachtmerriescenario als ze blijven zwijgen en veroordeeld worden. Zowel het Openbaar Ministerie in Nederland als Roemenië bereidt een forse schadeclaim voor en de Roemeense geheime dienst zal de druk op de verdachten en hun familie opvoeren totdat de kunstschatten boven water komen. De gestolen gouden helm en armbanden zijn van grote historische en culturele waarde voor Roemenië. De politie zet een gespecialiseerd team in om de zaak tot op de bodem uit te zoeken. Het onderzoek is nog in volle gang.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Boon Edam

SequriX

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Videoguard

Wordt een partner