Paraat start speciale EHBO-cursus voor beroepschauffeurs
Vrijwel alle beroepschauffeurs hebben een zogenoemde Code 95 op hun rijbewijs nodig. Daarvoor is onder andere een EHBO-opleiding vereist. Deze wordt sinds kort ook verzorgd door Paraat. Na het volgen hiervan, zorgt Paraat voor aanmelding van de behaalde punten bij het CBR.
Beroepschauffeurs maken veel meer dan gewone automobilisten kans om getuige te zijn van een ernstig ongeval. Daarom wil de overheid dat zij in staat zijn eerste hulp te verlenen en een eerste inschatting te maken van de aard van het letsel. De cursus van Paraat is geschikt voor alle beroepschauffeurs in het goederen- en personenvervoer. Tijdens de cursus zal expliciet aandacht worden geschonken aan de voor de hand liggende risico’s welke de chauffeur tijdens zijn werkzaamheden kan verwachten. De opleiding kan worden gevolgd als nascholing.
Verplicht
Code 95 is een aanduiding op het rijbewijs, die achter een voertuigcategorie is geplaatst. Deze code is verplicht voor het beroepsmatig besturen van een voertuig waarvoor rijbewijs C1(E), C(E), D1(E) of D(E) noodzakelijk is. De code is vijf jaar geldig en kan verlengd worden door het volgen van nascholing. Code 95 is verplicht voor alle beroepschauffeurs uit de EU en beroepschauffeurs die in de EU werken. Dit is geregeld in de Richtlijn vakbekwaamheid. Op Code 95 te verkrijgen en te behouden is dus onder andere Training U21-1 (EHBO) vereist.
Beroepschauffeurs kunnen zich via de website van Paraat aanmelden voor de cursus. Tot 1 mei wordt 10 procent korting gegeven.







































































































