Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Aritech

Connect Security

Lobeco

NIBHV

Traka ASSA ABLOY

Add Secure

Sequrix

2N

ASIS

Eagle Eye Networks

Supraenet

SmartSD

ARAS

Distri Company

VIGI

HD Security

Van Dusseldorp Training

Secusoft

WBN Security

Paralax

SmartCell

G4S

Zevix

Eizo

MPL

Securitas

Advancis

HID

Crown Security Services

Akuvox

Genetec

OpenEye

IDIS

Nenova

Centurion

Kidde Commercial

Regio Control Veldt

Network Optix

CDVI

Service Centrale Nederland

VAIBS

Ajax Systems

Alarm.com

Milestone

VEB

MOBOTIX

Synguard

IQSIGHT

Paraat

Alarm Meldnet

OSEC

Paxton

Bydemes

SMC Alarmcentrale

SOBA

Seagate

Hanwha Vision Europe

Top Security

LUGN

Unii

CSL

Brivo

Trigion

Seris

VBN

Teletek

VVNL

ASSA ABLOY

Axis Communications

Optex

Multiwacht Security

ADI

Masset

Uniview

Alphatronics

Platform Europese Commissie gehackt

29 maart 2026
Redactie
03:27

Het onlineplatform van de Europese Commissie is afgelopen week getroffen door een cyberaanval waarbij data zijn buitgemaakt. De aanval trof de cloudinfrastructuur waarop de Europa.eu-websites draaien. Volgens de Commissie zijn de websites tijdens het incident bereikbaar gebleven en is snel ingegrepen om verdere schade te beperken.

Uit eerste analyses blijkt dat er daadwerkelijk gegevens zijn ontvreemd, al is de omvang daarvan nog onduidelijk. De Commissie stelt dat interne systemen niet zijn geraakt en dat maatregelen zijn genomen om de risico’s te beperken. Tegelijkertijd loopt het onderzoek nog en worden mogelijk getroffen EU-instanties geïnformeerd. De aanval onderstreept volgens experts de kwetsbaarheid van grootschalige onlineplatforms, zelfs wanneer deze binnen streng gereguleerde omgevingen opereren.

Circa 350 gigabyte aan data buitgemaakt

Technologiesite BleepingComputer meldt op basis van contact met de aanvallers dat mogelijk circa 350 gigabyte aan data is buitgemaakt. Het zou gaan om meerdere databases, informatie van medewerkers en toegang tot een e-mailserver. De betrokken hackers zouden niet uit zijn op losgeld, maar de data op een later moment openbaar willen maken. Deze claims zijn door de Commissie niet bevestigd.
Het incident staat niet op zichzelf. Eerder dit jaar werd ook een platform voor mobiel apparaatbeheer van de Commissie gehackt, waarbij contactgegevens van medewerkers werden buitgemaakt. Daarnaast werden in januari meerdere Europese organisaties getroffen, waaronder de Autoriteit Persoonsgegevens en de Raad voor de Rechtspraak.
De aanval komt op een moment dat de Europese Unie juist inzet op versterking van de digitale weerbaarheid via wetgeving zoals NIS2 en het Cybersecuritypakket. De Commissie benadrukt dat de lessen uit dit incident worden gebruikt om de beveiliging verder aan te scherpen. Daarmee illustreert de aanval opnieuw dat ook overheidsinstellingen een aantrekkelijk doelwit blijven voor geavanceerde cyberdreigingen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

IQSIGHT

Suricat

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

SequriX

Distri Company

VIGI

Wordt een partner