Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

2N

OSEC

HID

HD Security

VisionPlatform.ai

Supraenet

Genetec

VIGI

Seris

CDVI

Service Centrale Nederland

Teletek

Crown Security Services

ADI

Hanwha Vision Europe

ASIS

Akuvox

VAIBS

SOBA

NIBHV

Eizo

Synguard

CSL

Ajax Systems

Kidde Commercial

Aritech

Distri Company

G4S

Trigion

VEB

Uniview

Advancis

Unii

Network Optix

WBN Security

ARAS

Top Security

Securitas

Paralax

MPL

MOBOTIX

Nenova

Secusoft

Sequrix

Traka ASSA ABLOY

SMC Alarmcentrale

Regio Control Veldt

Paxton

Multiwacht Security

VVNL

VGN Group

Seagate

Lobeco

ASSA ABLOY

IDIS

Centurion

Eagle Eye Networks

i-Pro

LUGN

VBN

Optex

Alarm Meldnet

Brivo

Alphatronics

Bosch Security Systems

OpenEye

Connect Security

Bydemes

SmartSD

Masset

Paraat

Add Secure

Van Dusseldorp Training

SmartCell

Milestone

Plofkraken zijn een blijvende zorg

29 augustus 2016
Redactie
08:53
Plofkraken zijn een blijvende zorg, zo meldt de Nederlandse Vereniging van Banken. Het afgelopen halfjaar vonden zestien plofkraken plaats. Daarnaast waren er aanvallen op binnenautomaten (instore geldautomaten). Ook waren er drie ramkraken.

Dit blijkt uit de halfjaarlijkse inventarisatie van de Nederlandse Vereniging van Banken onder haar leden. Het aantal plofkraken fluctueert door de jaren heen. Vorig jaar waren er in totaal 56. De laatste jaren ligt het aantal beduidend onder de niveaus van de periode 2011-2013 toen het aantal plofkraken ruim boven de 100 bedroeg. Dit resultaat is onder andere te danken aan veiligheidsmaatregelen van banken en de opsporing en vervolging door politie en justitie.
Het lijkt erop dat de bende die vorig jaar verantwoordelijk was voor de plofkraken in Nederland  zijn werkterrein heeft verlegd naar Duitsland. In Noordrijn-Westfalen zijn in de eerste helft van dit jaar ruim 80 plofkraken gepleegd.
Veel schade
Plof- en ramkraken leiden over het algemeen tot veel schade en weinig tot geen buit. De zorg voor de veiligheid voor de omgeving en de schade aan gebouwen en installaties blijft bestaan, mede omdat criminelen steeds zwaardere middelen inzetten.
De banken hebben de afgelopen jaren veel geïnvesteerd in preventieve maatregelen en samen met politie en justitie maatregelen genomen die de opsporing van de daders vergemakkelijken, zoals cameradetectie en inktsystemen. Hierdoor is er veelal geen buit en is de kans op aanhouding groter geworden. Internationaal bestaat hier veel belangstelling voor.

Plofkraken 2015*GEA=geldautomaat

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

SequriX

VIGI

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Suricat

Wordt een partner