Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Gold-IP

VEB

VisionPlatform.ai

Van Dusseldorp Training

Alphatronics

Trigion

Connect Security

Paxton

Bydemes

ARAS

VVNL

WBN Security

Seagate

Eagle Eye Networks

SmartSD

Regio Control Veldt

Network Optix

Genetec

Teletek

Kidde Commercial

ASSA ABLOY

Alarm Meldnet

Sequrix

NIBHV

OpenEye

Lobeco

Traka ASSA ABLOY

SMC Alarmcentrale

G4S

IDIS

Aritech

Add Secure

VAIBS

Paraat

OSEC

Ajax Systems

VIGI

LUGN

MPL

HID

Unii

Uniview

Multiwacht Security

Optex

Synguard

VBN

ASIS

Secusoft

Centurion

Eizo

CDVI

VGN Group

Brivo

Nenova

2N

Advancis

Akuvox

Bosch Security Systems

Service Centrale Nederland

SmartCell

Paralax

Distri Company

Seris

CSL

i-Pro

Milestone

Top Security

ADI

Securitas

Crown Security Services

HD Security

SOBA

Hanwha Vision Europe

Intrasec

Masset

MOBOTIX

Hikvision

Politie neemt drone in beslag bij Zwarte Cross

15 juli 2022
Redactie
05:36

Het dronedetectie-team van de Landelijke eenheid heeft donderdag een drone in beslag genomen. Het toestel vloog boven de bezoekers van het festival De Zwarte Cross in Lichtenvoorde en dat was verboden. 

Tijdens het evenement de Zwarte Cross in Lichtenvoorde geldt een vliegverbod voor drones die niet bevoegd zijn om te vliegen in dit gebied. Het luchtruim boven het evenement valt namelijk onder Tijdelijk Gebied met Beperkingen (TGB) en is in beheer bij de luchtmacht. Daarom wordt tijdens het evenement met behulp van het dronedetectie-team van de Landelijke eenheid gecontroleerd op niet aangemelde drones. Donderdagmiddag werd een onbekende drone gedetecteerd ter hoogte van de Vosdijk in Vragender.

Gevaarlijke situaties
De piloot van deze drone vloog niet alleen boven een mensenmassa, in een T.G.B. maar ook nog eens veel hoger dan 120 meter. Dit kan tot gevaarlijke situaties leiden omdat er diverse (hulp)instanties vliegen die in het luchtruim hun werk doen. De drone-bedienaar is opgespoord en aangesproken. Zijn drone is in beslag genomen door het droneteam van Politie Oost-Nederland en tegen hem wordt proces-verbaal opgemaakt. Het openbaar ministerie zal besluiten wat met de drone zal gebeuren.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Seagate

SequriX

VIGI

Suricat

Wordt een partner