Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ARAS

SOBA

i-Pro

Alphatronics

Distri Company

Akuvox

Alarm Meldnet

SMC Alarmcentrale

Centurion

SmartCell

Advancis

Paralax

LUGN

HD Security

Network Optix

Bydemes

Paxton

Milestone

IQSIGHT

Sequrix

ADI

Multiwacht Security

Van Dusseldorp Training

Supraenet

VBN

Regio Control Veldt

Ajax Systems

Teletek

Securitas

Service Centrale Nederland

NIBHV

VisionPlatform.ai

Crown Security Services

VAIBS

Connect Security

WBN Security

VEB

Unii

Synguard

Masset

Seris

Zevix

2N

Brivo

Paraat

Nenova

Add Secure

Hanwha Vision Europe

Optex

OpenEye

G4S

Traka ASSA ABLOY

Lobeco

IDIS

Uniview

Genetec

Kidde Commercial

OSEC

MOBOTIX

CSL

MPL

Trigion

Top Security

Eagle Eye Networks

Seagate

HID

CDVI

VIGI

Secusoft

SmartSD

ASSA ABLOY

VVNL

Aritech

ASIS

Eizo

Politie onderschept 350 ton illegaal vuurwerk in Duitsland

9 november 2022
Redactie
07:57

De Nederlandse politie heeft net over de grens bij Enschede een voor de Nederlandse markt bestemde partij illegaal vuurwerk ontdekt en daarbij tien verdachten aangehouden. Het gaat om 350 ton explosief vuurwerk. De recordvangst betekent volgens de politie een dreun voor de illegale handel.

Er zijn drie hoofdverdachten opgepakt. Het gaat om inwoners van Nieuwegein van 27, 31 en 34 jaar oud. Andere verdachten zouden zich hebben beziggehouden met transport, opslag en verkoop. De politie kwam de handel op het spoor na twee jaar onderzoek. Vuurwerk zou vanuit China, Italië en Polen via Duitsland naar Nederland worden vervoerd. Afgelopen juni vonden daarom in Duitsland en Nederland al invallen plaats.

Recordvangst
Het vuurwerk werd aangetroffen in opslaglocaties die niet aan de veiligheidseisen voldoen en daarom een gevaar vormen voor de omgeving. Het aangetroffen vuurwerk wordt nog onderzocht en zal daarna worden vernietigd. Volgens de politie wordt illegaal, levensgevaarlijk vuurwerk steeds vaker ingezet als geweldsmiddel bij ongeregeldheden, voor aanslagen binnen het criminele circuit of bij het opblazen van geldautomaten. Niet eerder is zo’n grote hoeveelheid aangetroffen. Vorig jaar ging het in totaal om ruim 205.000 kilo. Dit jaar staat de teller al op 406.500 kilo. In 2020 ging het om 122.815 kilo en in 2019 werd nog ‘slechts’ 61.429 kilo in beslag genomen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Distri Company

Suricat

SequriX

Boon Edam

IQSIGHT

Seagate
Wordt een partner