Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

LUGN

HID

G4S

Gold-IP

VVNL

Alarm Meldnet

SmartSD

Network Optix

Milestone

VAIBS

Eagle Eye Networks

Synguard

ASSA ABLOY

Centurion

Regio Control Veldt

SmartCell

Seagate

Nenova

Securitas

VEB

Sequrix

Add Secure

IDIS

Hanwha Vision Europe

Genetec

Paralax

Advancis

Crown Security Services

Paxton

OSEC

Service Centrale Nederland

OpenEye

MOBOTIX

ASIS

VBN

ADI

Lobeco

Kidde Commercial

Trigion

Top Security

VGN Group

HD Security

i-Pro

WBN Security

Intrasec

VisionPlatform.ai

SOBA

Teletek

Paraat

MPL

Masset

SMC Alarmcentrale

Brivo

Uniview

VIGI

Hikvision

Traka ASSA ABLOY

Connect Security

Multiwacht Security

CDVI

Unii

Distri Company

Aritech

Ajax Systems

Optex

Bosch Security Systems

Alphatronics

Bydemes

CSL

NIBHV

Eizo

ARAS

Seris

Secusoft

Van Dusseldorp Training

Akuvox

2N

Politie tevreden over resultaten, maar ‘we zijn er nog lang niet’

16 mei 2018
Redactie
09:40

Uit de Jaarverantwoording 2017 blijkt dat de politie de meeste resultaatafspraken ruimschoots heeft gehaald. Wel kijkt korpschef Erik Akerboom terug op een bewogen jaar: “Het afgelopen jaar hebben we mooie resultaten geboekt, maar we zijn er nog lang niet.”

In 2017 heeft de politie de meeste normen behaald. Zo daalden de misdaadcijfers voor het vijfde jaar op rij, in 2017 met 11 procent. Tegelijk vormen cybercrime en ondermijning een steeds groter wordend probleem. De politie moet ook steeds vaker uitrukken. In 2017 waren er 1.816.580 incidenten met politie-inzet. Vooral de extra oproepen voor bijstand bij verwarde personen lieten een zorgelijke stijging zien – 83.501 incidenten in totaal.

Belangrijkste les
Voor Erik Akerboom was 2017 het tweede jaar dat hij leiding gaf aan de politie. “De belangrijkste les voor mij de afgelopen twee jaar, was dat de dalende misdaadcijfers – afgelopen jaar met 11 procent – soms hard botsen met de realiteit. Dalende cijfers blijven abstract als je als burger iets is overkomen.”
De politie zegt in 2017 een aantal mooie resultaten behaald te hebben. In het voorwoord van de Jaarverantwoording zegt de korpschef daar trots op te zijn: “In ons streven een politie van en voor iedereen te zijn, werd het handelingskader ‘proactief controleren’ ingevoerd. Het helpt ons het vertrouwen in de politie te vergroten. We haalden de zelf opgelegde norm van 25 procent diverse instroom. Met 40 procent vrouwen in de top van onze organisatie blijven we het landelijke gemiddelde ver voor. We vergroten onze zichtbaarheid en aanwezigheid op het web. Met het inrichten van regionale cyberteams bijvoorbeeld. Onze bijdrage aan het platleggen van Hansa Market op ‘het darkweb’ maakte wereldwijd indruk. En voor eerst haalden we de norm voor het aantal wijkagenten.”

Positief resultaat
2017 werd afgesloten met een licht positief financieel resultaat. Aan personeelskosten besteedde het korps weliswaar meer dan gepland, vooral als gevolg van een hogere feitelijke bezetting. Tegen deze extra uitgaven staan de uitgaven aan extern ingehuurd personeel en bijvoorbeeld ICT, die lager uitvielen dan begroot. Erik Akerboom: “Deze positieve financiële koers willen we doorzetten.” Het Aanvalsprogramma ICT is eind 2017 volgens de planning afgerond. Erik Akerboom: “Het fundament voor de ICT is gelegd en stabiel. Dat was noodzakelijk voordat we de operationele systemen kunnen vernieuwen.”

Veel gedaan, veel te doen
De politie is dus naar eigen zeggen op de goede weg. “Maar we zijn er nog niet”, aldus de korpschef. “De extra middelen die het kabinet beschikbaar heeft gesteld, gaan helpen om ons daadwerkelijk verder te ontwikkelen. Om in te spelen op de almaar bewegende samenleving en de uitdagingen waar we voortdurende voor worden gesteld.”
Akerboom bedankte de medewerkers voor hun inzet en loyaliteit: “Politiemensen maken het korps tot wat het is. Zij stappen naar voren waar anderen een stap terug doen. Dat kenmerkt ons als organisatie; we gaan door en vinden nieuwe mogelijkheden. Dankzij die houding en inzet staan we er nu veel beter voor, maar het werk is nog niet gedaan.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

Suricat

Boon Edam

VIGI

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Wordt een partner