Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Regio Control Veldt

Paralax

Nenova

Sequrix

IDIS

Genetec

Synguard

CDVI

Network Optix

Alarm Meldnet

VAIBS

2N

Gold-IP

Bydemes

Teletek

Centurion

LUGN

Secusoft

OSEC

MPL

VVNL

Kidde Commercial

MOBOTIX

Ajax Systems

Aritech

i-Pro

SmartSD

Akuvox

Unii

VEB

Service Centrale Nederland

Seagate

Paraat

OpenEye

G4S

Distri Company

Multiwacht Security

Van Dusseldorp Training

Hanwha Vision Europe

Eagle Eye Networks

Intrasec

Trigion

HID

Uniview

SMC Alarmcentrale

Lobeco

VisionPlatform.ai

Connect Security

VBN

Milestone

Brivo

Alphatronics

Seris

BHVcertificaat.online

Add Secure

ASSA ABLOY

HD Security

Crown Security Services

Hikvision

Optex

VGN Group

SOBA

Eizo

NIBHV

Bosch Security Systems

ADI

Advancis

Top Security

Masset

SmartCell

ASIS

Paxton

Securitas

ARAS

Traka ASSA ABLOY

ProRail zoekt beveiligers voor onbewaakte overwegen

29 maart 2019
Redactie
06:12

Een vacature op de website van ProRail, waarmee de spoorbeheerders medewerkers zoekt voor het beveiligen van onbewaakte overwegen, is niet in goede aarde gevallen. Het blijkt namelijk om een 1 aprilgrap te gaan.

Volgens ProRail slaat het bedrijf samen met de Fietsersbond de handen ineen om de veiligheid rondom de ruim honderd Niet Actief Beveiligde Overwegen (NABO’s) al vanaf volgende maand een stuk veiliger te maken. Dat door er beveiligers bij te zetten die fietsers helpen oversteken. Dat zou goedkoper zijn dan het bouwen van een ongelijkvloerse kruising of het beveiligen met spoorbomen, knipperlichten en bellen. Veel onbewaakte overwegen worden afgesloten, maar dat heeft vooral voor fietsers het nadeel dat zij flink moeten omrijden. Op die plekken zegt ProRail daarom beveiligers te willen inzetten. Solliciteren kan tot 31 maart 23.59u, waarna op 1 april de uitslag volgt.

Niet zomaar opheffen
Niet iedereen kan lachen om de grap. Zeker niet gezien het aantal ongevallen dat jaarlijks op overwegen gebeurt, met de aanrijding in Oss vorig jaar als absoluut dieptepunt. Daarbij kwamen vier kinderen om het leven, toen hun gemotoriseerde bakfiets met een trein in botsing kwam. Dat was overigens niet op een onbewaakte overweg. ProRail verdedigt zich met de opmerking dat de grap onderdeel is van een bewustwordingscampagne om mensen te wijzen op het gevaar bij het oversteken van een onbeveiligde overweg. Of sollicitanten het leuk gaan vinden, is de vraag. Publiciteit heeft het in ieder geval wel opgeleverd.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Seagate

Boon Edam

Suricat

SequriX

Wordt een partner