Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Synguard

MPL

SmartSD

Traka ASSA ABLOY

Seris

VIGI

i-Pro

SOBA

Bosch Security Systems

Sequrix

VEB

WBN Security

Service Centrale Nederland

Teletek

Distri Company

VisionPlatform.ai

Bydemes

VBN

SMC Alarmcentrale

Milestone

Masset

Akuvox

CSL

Top Security

2N

Multiwacht Security

Paraat

OpenEye

HID

Network Optix

ARAS

LUGN

Ajax Systems

NIBHV

Paralax

Van Dusseldorp Training

SmartCell

OSEC

Connect Security

Genetec

CDVI

MOBOTIX

Alarm Meldnet

Nenova

VVNL

Regio Control Veldt

Kidde Commercial

Uniview

Supraenet

IDIS

ASIS

Hanwha Vision Europe

Lobeco

Eizo

Unii

Optex

Trigion

Eagle Eye Networks

Aritech

Securitas

HD Security

ASSA ABLOY

G4S

Secusoft

Crown Security Services

VAIBS

ADI

Advancis

VGN Group

Brivo

Add Secure

Seagate

Centurion

Paxton

Alphatronics

Publieke webcams eenvoudig te bedienen

23 november 2012
Redactie
13:29

Het manipuleren van beveiligingscamera’s blijkt soms zeer eenvoudig. Door codes voor bediening van de camera in de browser te gebruiken blijkt het mogelijk de camera buiten de vooraf bepaalde waardes te laten functioneren. Hierdoor is het mogelijk de camera te laten draaien en te laten inzoomen.

Code urlEen redacteur van PC-Active was in staat publiek toegankelijke webcams te manipuleren. De redactie werd getipt door een lezer, die erachter kwam dat camera’s in de openbare ruimte door een simpele wijziging van het webadres kunnen inzoomen op gebieden die normaal gesproken niet zichtbaar mogen zijn. Zo kon hij op een bouwplaats meekijken en ook inzoomen op een pinautomaat.

Camerafabrikant Axis stelt in een reactie aan nu.nl dat er diverse beveiligingsmogelijkheden in de camera zitten om het risico op onbevoegde meekijkers met de beelden te verminderen. Dat dit niet gebeurt is, is volgens het bedrijf dan ook een keuze van de klant.
Het uitgangspunt blijft altijd dat de gebruiker van een camera bepaalt of hij/zij gebruik maakt van de verschillende beveiligingsvoorzieningen die voor handen zijn, aldus Axis. Ook benadrukt het bedrijf dat niet alle camera’s met internet verbonden zijn.

Video: Gluren bij uw buren

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

VIGI

SequriX

Boon Edam

Suricat

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner