Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

IDIS

SMC Alarmcentrale

Nenova

VIGI

Seris

Traka ASSA ABLOY

Bosch Security Systems

Centurion

Masset

SmartCell

Trigion

ASIS

Paralax

NIBHV

Alarm Meldnet

Eizo

Genetec

G4S

Unii

Paxton

CDVI

Secusoft

VisionPlatform.ai

Top Security

Securitas

Regio Control Veldt

Sequrix

Van Dusseldorp Training

LUGN

OSEC

Crown Security Services

WBN Security

Optex

Connect Security

SOBA

ARAS

Aritech

VEB

i-Pro

ASSA ABLOY

Milestone

HD Security

Add Secure

Eagle Eye Networks

Supraenet

MPL

Synguard

Paraat

HID

Advancis

Ajax Systems

Teletek

Multiwacht Security

VAIBS

Kidde Commercial

Alphatronics

VVNL

Lobeco

VBN

Network Optix

Service Centrale Nederland

Bydemes

MOBOTIX

Distri Company

CSL

OpenEye

Uniview

Hanwha Vision Europe

VGN Group

Brivo

SmartSD

Akuvox

2N

ADI

Seagate

PvdA wil kinderontvoering zwaarder bestraffen

16 november 2005
Redactie
23:07

De PvdA in de Tweede Kamer wil dat op internationale kinderontvoering een straf van maximaal negen jaar komt te staan in plaats van de huidige zes. Ook het in het buitenland ontvoeren van een Nederlands kind, moet volgens de partij in Nederland strafbaar worden.


PvdA-Kamerlid Anja Timmer liet woensdag weten dat ze deze voorstellen heeft verwerkt in een initiatiefwet, die ze binnenkort zal indienen. De zwaardere strafmaat geldt al voor de ontvoering van kinderen tot twaalf jaar. Volgens Timmer moet die echter gaan gelden voor alle kinderen die naar het buitenland worden ontvoerd. Daarmee kan dan ook het uithuwelijken van kinderen worden tegengegaan, aldus het Kamerlid.

Jaarlijks worden er zo?n 120 kinderen door een van hun ouders naar het buitenland ontvoerd. Voor het kind en voor de achterblijvende ouders heeft dit meestal traumatische gevolgen. Om meer inzicht te krijgen in de problematiek en om te kijken wat de politiek concreet kan doen, nam Timmer het initiatief tot een rondetafelgesprek. Met ouders en deskundigen werden verschillende aspecten doorgesproken.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Boon Edam

SequriX

Suricat

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Wordt een partner