Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Secusoft

SmartSD

MPL

SOBA

Connect Security

Hanwha Vision Europe

CDVI

Crown Security Services

Teletek

Top Security

Regio Control Veldt

VGN Group

Seagate

MOBOTIX

HD Security

Optex

2N

OSEC

Paralax

NIBHV

IDIS

HID

ASSA ABLOY

Multiwacht Security

Add Secure

Trigion

Bosch Security Systems

Van Dusseldorp Training

Seris

ADI

OpenEye

SmartCell

Distri Company

Uniview

ASIS

VIGI

LUGN

Sequrix

Alphatronics

Eizo

CSL

Unii

VEB

Bydemes

SMC Alarmcentrale

Akuvox

Lobeco

Traka ASSA ABLOY

Centurion

WBN Security

Milestone

G4S

Kidde Commercial

Advancis

Paraat

VAIBS

Securitas

Synguard

Brivo

ARAS

Ajax Systems

Alarm Meldnet

VisionPlatform.ai

i-Pro

Supraenet

Aritech

Service Centrale Nederland

Genetec

Nenova

VVNL

Masset

VBN

Paxton

Eagle Eye Networks

Network Optix

Rabobank laat beveiligers geldautomaten bewaken

3 mei 2017
Redactie
05:43

Vanwege het grote aantal plofkraken gaat de Rabobank particuliere beveiligers inzetten om ’s nachts de geldautomaten te bewaken. Het gaat met name om geldautomaten in of onder wooncomplexen, waarbij een plofkraak tot dodelijke slachtoffers kan leiden.

Ook in kleine dorpen wordt bewaking ingezet, omdat daar relatief veel plofkraken plaatsvinden. “Op plaatsen waar niet de hele nacht een bewaker wordt ingezet, zullen beveiligingsbedrijven vaker surveilleren”, zegt Margo van Wijgerden van Rabobank Nederland in het Algemeen Dagblad. “Verder sluiten we alle automaten waarvan we weten dat ze ’s nachts zelden of nooit worden gebruikt af met rolluiken of stalen platen.”

Steeds meer geweld
Het opblazen van geldautomaten gebeurt steeds vaker en gaat met steeds meer geweld gepaard. Vorige week moesten in Doetinchem nog enkele appartementen worden ontruimd, nadat het flatgebouw door een plofkraak ernstig beschadigd was geraakt. Ook dat betrof een geldautomaat van de Rabobank. De bank geeft toe dat het laten bewaken van de geldautomaten een kostbare aangelegenheid is, maar ziet voorlopig geen andere oplossing. Er wordt gewerkt aan meer structurele maatregelen, maar dat gaat tijd kosten. In de tussenliggende periode wil de bank niet dat er slachtoffers vallen. Vorig jaar werden in Nederland 79 geldautomaten opgeblazen, waarbij verschillende malen grote schade werd aangericht aan het gebouw waarin zij gemonteerd zijn.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Suricat

Distri Company

Seagate

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Wordt een partner