Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VVNL

Van Dusseldorp Training

Securitas

Seagate

VGN Group

Distri Company

Centurion

Network Optix

SmartCell

Connect Security

Teletek

VAIBS

Uniview

Regio Control Veldt

LUGN

Crown Security Services

Bosch Security Systems

HID

Seris

Brivo

G4S

VEB

OSEC

Unii

Alarm Meldnet

ASIS

Eagle Eye Networks

Traka ASSA ABLOY

Aritech

Hanwha Vision Europe

Add Secure

i-Pro

Multiwacht Security

MOBOTIX

Akuvox

ASSA ABLOY

Sequrix

Genetec

CSL

Milestone

BHVcertificaat.online

NIBHV

Secusoft

Masset

IDIS

Eizo

Paxton

Optex

HD Security

Alphatronics

Bydemes

Service Centrale Nederland

VisionPlatform.ai

VBN

SMC Alarmcentrale

OpenEye

Paralax

CDVI

Gold-IP

ADI

MPL

Synguard

Advancis

Top Security

Kidde Commercial

Ajax Systems

Paraat

SmartSD

SOBA

Trigion

Lobeco

Nenova

Hikvision

ARAS

Intrasec

2N

Rechter stelt coronamaatregelen niet buiten werking

10 mei 2021
Redactie
09:37

De rechter heeft maandag in een kort geding besloten om de coronamaatregelen niet buiten werking te stellen. Dit was gevorderd door onder meer Stichting Viruswaarheid. Aanvankelijk ging het alleen om afschaffing van de avondklok, maar omdat die al was afgeschaft, werd de eis uitgebreid.

De rechter heeft toegestaan dat de tegen de avondklok gerichte zaak, na afschaffing van de avondklok, werd uitgebreid naar alle nog bestaande maatregelen om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Volgens de Stichting Viruswaarheid zijn de coronaregels in strijd met de grondrechten en internationale verdragen en moeten ze daarom per direct worden afgeschaft. Ze zouden alleen van kracht mogen zijn als de regering de noodtoestand had uitgeroepen, wat niet is gebeurd.

Voldoende wettelijke basis
De rechter verwees naar de uitspraak van het Gerechtshof Den Haag van 26 februari 2021 (ECLI:NL:GHDHA:2021:285). Dat was een zaak tussen dezelfde partijen, die ging over de avondklok. Het hof heeft daarin al een oordeel gegeven over diverse argumenten, die eisers in dit kort geding opnieuw aanvoeren. De rechter ziet geen ruimte om daar nu anders over te oordelen en gaat dus niet mee in die argumentatie.
Verder zijn de maatregelen nu in een ministeriële regeling opgenomen, die is gebaseerd op een hoofdstuk in de Wet publieke gezondheid. Dat hoofdstuk is van toepassing op de covid-19-epidemie. Hiermee is volgens de rechter sprake van een voldoende wettelijke basis.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Seagate

Distri Company

Wordt een partner