Rechters minder streng dan KNVB met stadionverboden

Uit onderzoek en een rondgang onder enkele fans die een stadionverbod van de KNVB kregen, blijkt dat zij kans hebben om de straf door de rechter te laten schorsen of aanzienlijk te laten inkorten. Een stadionverbod van 10 jaar werd disproportioneel geacht.
Het Algemeen Dagblad sprak met een supporter van PSV die na de bekerfinale van vorig seizoen een stadionverbod van tien jaar kreeg opgelegd. Hij riep onder andere ‘kutjoden’ buiten het stadion, in het bijzijn van politieagenten in burger. Als gevolg werd hij op de grond gegooid en vastgebonden met tiewraps. Het Openbaar Ministerie legde hem een boete van 500 euro op, wat hij terecht vond.
10 jaar
De KNVB volgde eind oktober met een aangetekende brief waarin stond dat hij per direct een stadionverbod van tien jaar kreeg opgelegd. Dit had grote gevolgen, aangezien zijn twee all-inclusive seizoenkaarten van bijna 1000 euro per stuk meteen werden geblokkeerd. Een vriend met wie hij altijd ging, werd ook gedupeerd. De supporter vond een verbod van anderhalf jaar meer dan voldoende en dat vond de rechter ook. Die verkortte de straf tot anderhalf jaar. Hij oordeelde hard over het stadionverbod en bekritiseerde de KNVB omdat zij geen rekening hadden gehouden met de ernst van de overtreding, de omstandigheden en de belangen van de supporter. De rechter begrijpt dat de KNVB streng moet optreden tegen misstanden in het voetbal, maar vindt dat de belangen van individuele supporters ook moeten worden meegewogen.