Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Top Security

NIBHV

IDIS

Eagle Eye Networks

Masset

Supraenet

Unii

Paraat

2N

Trigion

Lobeco

Eizo

Teletek

VVNL

Traka ASSA ABLOY

Sequrix

HID

SOBA

ASSA ABLOY

Crown Security Services

Seagate

SmartCell

Kidde Commercial

WBN Security

MPL

Regio Control Veldt

VEB

Paralax

ADI

MOBOTIX

Aritech

SMC Alarmcentrale

OpenEye

Advancis

CDVI

Genetec

Optex

Alarm Meldnet

VGN Group

HD Security

Paxton

Add Secure

Network Optix

Hanwha Vision Europe

Uniview

VAIBS

Alphatronics

Van Dusseldorp Training

Akuvox

ARAS

OSEC

Securitas

Distri Company

VisionPlatform.ai

Nenova

CSL

Bydemes

Multiwacht Security

Centurion

Milestone

Synguard

SmartSD

Service Centrale Nederland

G4S

Secusoft

Ajax Systems

ASIS

VIGI

Brivo

VBN

Seris

LUGN

Bosch Security Systems

i-Pro

Connect Security

Regeling voor beveiligers in stadions vergemakkelijkt

5 december 2025
Redactie
10:57

Met de toezegging van de Politie en het Ministerie van Justitie lijkt een probleem voor de beveiliging in het betaald voetbal opgelost. Het vraagstuk ging over de inhuur van beveiligingsbedrijven door betaald voetbalorganisaties (BVO’s) en de tenaamstelling van de beveiligingspassen van de betrokken beveiligers. Eerder vonden de autoriteiten dat beveiligers een beveiligingspas zouden moeten hebben op naam van de BVO waarvoor ze bij een wedstrijd aan het werk waren.

In een brief aan de Nederlandse Veiligheidsbranche en aan de KNVB geven Politie en het Ministerie van Justitie en Veiligheid nu aan dat inhuur van beveiligingsorganisaties in het betaald voetbal wordt toegestaan zolang de club en de beveiligingsorganisatie zich houden aan de verplichtingen uit de Wet Particuliere Beveiligingsorganisaties en Recherchebureaus (WPBR). En voor de politie moet altijd duidelijk zijn wie de eindverantwoordelijke contactpersoon voor de beveiliging in en rond het stadion is en moet controleerbaar zijn dat er sprake is van kwantitatief en kwalitatief voldoende beveiligingsmedewerkers.

Werkbare regelgeving

Voorzitter Ard van der Steur van de Nederlandse Veiligheidsbranche reageert opgelucht: “We hebben ons hier hard voor gemaakt. Gelukkig dat het probleem nu lijkt opgelost. Ik ben blij dat de BVO’s mede door de inhuur van beveiligers ervoor kunnen zorgen dat de veiligheid bij de wedstrijden optimaal is. Het maatschappelijk belang is als uitgangspunt genomen en dat is sterk. Daarmee is de kou uit de lucht. We praten binnenkort verder met Politie en het Ministerie om afspraken te maken over de kwaliteitseisen die zij terecht stellen. Verder willen we graag toewerken naar een werkbare regeling die ook bij andere evenementen van toepassing is en niet alleen bij voetbal.”

Flinke stap in de goede richting

Leo van der Vliet, die bij de KNVB gespecialiseerd is in de veiligheid in de stadions: “De toezegging is een flinke stap in de goede richting en hopelijk ook naar een structurele wettelijke oplossing. Miljoenen Nederlanders bezoeken de stadions voor wedstrijden. Veiligheid en gastvrijheid zijn altijd topprioriteit en er zijn genoeg goede veiligheidsmensen die we graag optimaal inzetten bij de wedstrijden.”
De WBPR is een verouderde wetgeving voor de beveiliging. Momenteel ligt er een nieuwe conceptwet die veel problemen oplost die voortkomen uit de verouderde wetgeving. Een van de belangrijkste zaken is een flexibelere uitwisseling en inzet van beveiligers en stewards. Hierover heeft de Tweede Kamer al een motie aangenomen. Hopelijk is de toezegging van politie en het Ministerie een stap om tegemoet te komen aan de wens van de Tweede Kamer, het betaald voetbal en beveiligingsbedrijven, zo stellen de KNVB en de Nederlandse Veiligheidsbranche.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Suricat

Distri Company

SequriX

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Seagate

Wordt een partner