Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Distri Company

IQSIGHT

More2Safety

Roskam Groep

Bydemes

MPL

OSEC

Van Dusseldorp Training

Network Optix

CSL

SmartCell

OpenEye

Uniview

Seagate

Lobeco

Advancis

VIGI

LUGN

Add Secure

HID

Aritech

G4S

Crown Security Services

Masset

ADI

WBN Security

ASSA ABLOY

HD Security

Traka ASSA ABLOY

Alarm Meldnet

Ajax Systems

Teletek

SmartSD

Secusoft

Top Security

Centurion

Regio Control Veldt

Alarm.com

Supraenet

VVNL

WatchTower

Nenova

SOBA

Service Centrale Nederland

Sequrix

Zevix

Paraat

Synguard

Optex

Eagle Eye Networks

Eye Watch Security Group

VAIBS

Connect Security

Axis Communications

Paxton

Seris

ASIS

Paralax

Hanwha Vision Europe

MOBOTIX

Milestone

ARAS Security

Unii

SMC Alarmcentrale

Genetec

Trigion

247kooi

Alphatronics

CDVI

Kidde Commercial

Brivo

NIBHV

IDIS

Multiwacht Security

VEB

Eizo

Securitas

Akuvox

2N

Regelmatig incidenten in ziekenhuizen

30 september 2010
Redactie
23:52

Bijna de helft (46 procent) van de ziekenhuizen in Nederland heeft maandelijks of vaker te maken met een incident. Hierbij gaat het om incidenten als diefstal, verbale agressie en fysieke agressie.

Ook zij er grote verschillen in het veiligheidsbeleid tussen de afdelingen van ziekenhuizen. Op de intensive care hoeft personeel zelden een toegangspas te tonen. Iedereen kan hier zomaar naar binnen lopen, terwijl hier de meest zieke mensen liggen.

Dit blijkt uit onderzoek van Securitas onder ruim 350 werknemers uit verschillende ziekenhuizen. Bijna de helft van de ondervraagden geeft aan minimaal maandelijks te maken te hebben met een incident. Nog eens 42 procent zegt dat hun ziekenhuis meerdere keren per jaar te maken heeft met incidenten. De meeste incidenten vinden plaats op de spoedeisende hulp. De top vijf van meest voorkomende incidenten is:
1. diefstal
2. verbale agressie
3. fysieke agressie
4. inbraken op ongeoorloofde afdelingen
5. seksuele intimidatie

De ondervraagden zien de veiligheid van het personeel als belangrijkste beveiligingsrisico, gevolgd door de continuïteit van het ziekenhuis als organisatie en de veiligheid van patiënten. Jean-Marc Komen, verantwoordelijke segment healthcare beveiliging bij Securitas: “Het personeel heeft in ziekenhuizen het meeste te maken met incidenten. Het is daarom logisch dat hier de prioriteit ligt. Toch moet de continuïteit van het ziekenhuis als organisatie niet worden onderschat. Wanneer een incident naar buiten komt, kan dit schadelijk zijn voor het imago en heeft het impact op het hele ziekenhuis. Het is daarom verstandig om incidenten niet an sich te behandelen, maar vanuit een geïntegreerde beveiligingsaanpak.

Uit het onderzoek komt naar voren dat er veel verschil zit tussen de beveiliging van verschillende afdelingen. In 51 procent van de ziekenhuizen is de aanpak op de afdelingen niet gelijk. Meest beveiligde ruimte is de medicijnkamer, gevolgd door de spoedeisende hulp en de intensive care. “Het is opvallend dat een afdeling als de intensive care niet hoger op de prioriteitenlijst staat, hier liggen de meest kwetsbare personen in een ziekenhuis die nauwelijks in staat zijn om zichzelf te beschermen. Het is goed dat er een afdelingsspecifieke aanpak is, maar niet dat een deel aangeeft dat er op bepaalde afdelingen meer gedoogd wordt. Wanneer een beveiligingsbeleid is opgesteld, moet deze ook strikt gevolgd worden. Dit kan met simpele maatregelen als het instellen van toegangscodes of –passen om een afdeling te betreden of het aanspreken van ongeautoriseerde personen op een afdeling.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Eye Watch Security Group

Boon Edam

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Seagate

Distri Company

IQSIGHT

VIGI

More2Safety

Wordt een partner