Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Masset

NIBHV

Milestone

Ajax Systems

VisionPlatform.ai

ARAS

SOBA

Hikvision

Uniview

Crown Security Services

Paralax

MPL

Secusoft

ASIS

SMC Alarmcentrale

Kidde Commercial

VEB

Hanwha Vision Europe

Paxton

2N

OpenEye

Synguard

VAIBS

Top Security

SmartSD

Paraat

Seagate

Traka ASSA ABLOY

ASSA ABLOY

Advancis

Sequrix

Network Optix

Lobeco

IDIS

Bydemes

Seris

CDVI

Gold-IP

Van Dusseldorp Training

Brivo

Genetec

G4S

SmartCell

VBN

Alphatronics

HD Security

Add Secure

Unii

Centurion

Akuvox

Nenova

VGN Group

Regio Control Veldt

ADI

Eagle Eye Networks

i-Pro

Service Centrale Nederland

Teletek

Multiwacht Security

Eizo

CSL

WBN Security

Aritech

VVNL

Alarm Meldnet

LUGN

VIGI

MOBOTIX

Optex

Connect Security

HID

OSEC

Securitas

Bosch Security Systems

Distri Company

Trigion

Risicoklassenindeling Digitale Veiligheid al 6000 keer gebruikt

11 oktober 2021
Redactie
12:31

Volgens het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veiligheid nemen bedrijven onvoldoende maatregelen om zich te beschermen tegen digitale fraude. Dit is te voorkomen met de Risicoklassenindeling Digitale Veiligheid, die inmiddels door ruim 6000 bedrijven is gebruikt.

Dat is volgens het CCV één van de belangrijkste uitkomsten van het Cybersecurity-onderzoek Veilig Online 2021, dat I&O Research uitvoerde in opdracht van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat (EZK). CCV-adviseur Tanja Stoops waarschuwt dat de impact van een cyberincident vaak wordt onderschat en dat het echt belangrijk is dat bedrijven zich hier tegen wapenen.

Risicoklassenindeling Digitale Veiligheid
In veel gevallen ontbreekt de kennis om de digitale beveiliging goed op orde te hebben. Om ondernemers hierbij te helpen ontwikkelden vakinhoudelijke experts en ondernemersorganisaties afgelopen jaren de Risicoklassenindeling Digitale Veiligheid. Aan de hand van elf vragen kan een ondernemer eenvoudig het risico op een cyberincident nagaan en zien welke beveiligingsmaatregelen nodig zijn. Hij is daarvoor, net als bij brand en inbraak, zelf verantwoordelijk. Veel ondernemers denken echter dat een cyberincident een ver van hun bed show is. Helaas is de realiteit anders. Bijna dagelijks ontvangen ondernemers nepmails en links naar nepwebsites. Criminelen gebruiken ransomware om computers, bestanden of een netwerk te blokkeren en versleutelen. Deze geven ze pas weer vrij als er betaald wordt. Bedrijven die dit overkomt liggen volledig plat. Met soms een faillissement tot gevolg.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Suricat

VIGI

Seagate

Distri Company

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner