Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Lobeco

MOBOTIX

Unii

Trigion

Traka ASSA ABLOY

VEB

Genetec

Milestone

Kidde Commercial

NetworxConnect

Alphatronics

Advancis

OSEC

Hikvision

Bosch Security Systems

SMC Alarmcentrale

ARAS

CSL

Optex

IDIS

Hanwha Vision Europe

Service Centrale Nederland

ADI

Seagate

Masset

Gold-IP

HD Security

Akuvox

SOBA

VAIBS

VGN Group

ASSA ABLOY

Avigilon Alta

Brivo

BHVcertificaat.online

Multiwacht

Bydemes

Eagle Eye Networks

PG Security Systems

i-Pro

G4S

Secusoft

Alarm Meldnet

Dero Security Products

VBN

VideoGuard

Regio Control Veldt

Paraat

Distri Company

Paxton

NIBHV

Uniview

HID

Add Secure

EAL

Ajax Systems

Nenova

Sequrix

Network Optix

Seris

Intrasec

2N

ASIS

CDVI

Top Security

Securitas

VVNL

Aritech

Eizo

Connect Security

Oribi ID Solutions

SmartSD

Centurion

SmartCell

Crown Security Services

Roosterwijziging G4S beveiligers Schiphol in samenspraak

28 april 2015
Redactie
17:30

Volgens G4S Aviation Security leiden de roosterwijzigingen die zij eerder wilde doorvoeren tot een forse verzwaring van de werkbelasting en een nog grotere flexibiliteit voor de beveiligers.

beveiliger G4SG4S wilde de roosterwijzigingen doorvoeren naar aanleiding van de nieuwe indeling van de beveiliging op Schiphol vanaf 3 juni 2015. Dat deze wijziging er aan zat te komen, wist het beveiligingsbedrijf al sinds vorig jaar. Eind januari werd een voorstel voor wijzigingen massaal afgewezen door de mensen op de vloer. De roosterwijzigingen worden nu uitgesteld en gaan in samenspraak met de mensen van de werkvloer gemaakt worden. Met deze stap heeft de directie van G4S Aviation Security gehoor gegeven aan de zorgen van de mensen.
Op de luchthaven Schiphol wordt het fouilleren van passagiers en medewerkers door particuliere beveiligingsbedrijven gedaan. Sinds het beveiligingswerk is uitbesteed wordt de werkdruk steeds hoger, roosters steeds flexibeler en werkomstandigheden steeds ongezonder. Volgens beveiliger Dirk Jan Leentvaar zijn de medewerkers het zat en maken ze zich zorgen over de kwaliteit van het werk. De beveiligers voelen zich volgens hem geen gastheer zoals Schiphol wenst, maar specialisten die beveiligen. En hierin neemt Schiphol de beveiligers niet serieus.
Op de beveiliging wordt bij elke nieuwe aanbesteding weer bezuinigd, zegt vakbond FNV. Beveiligingsbedrijven worden uitgedaagd om hun diensten voor een zo laag mogelijke prijs aan te bieden. De winst die er op Schiphol wordt gemaakt, gaat niet naar de beveiligers. Die moeten het steeds minder doen. In februari werd er door het kabinet 128 miljoen euro vrijgemaakt voor de veiligheidsdiensten in Nederland. De particuliere beveiliging op Schiphol werd hierbij overgeslagen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Distri Company

Seagate

Videoguard

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner