Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Crown Security Services

Synguard

Advancis

Akuvox

Eagle Eye Networks

Seagate

Paxton

Optex

Secusoft

Kidde Commercial

VAIBS

IDIS

Sequrix

NIBHV

Regio Control Veldt

ASSA ABLOY

OSEC

Gold-IP

Distri Company

SOBA

VVNL

Multiwacht Security

Eizo

Unii

CDVI

SmartSD

Add Secure

Aritech

Connect Security

Centurion

Bydemes

VGN Group

Paraat

Nenova

ARAS

MOBOTIX

Top Security

Uniview

Traka ASSA ABLOY

BHVcertificaat.online

VBN

Hikvision

2N

Milestone

Genetec

Service Centrale Nederland

Paralax

Masset

OpenEye

Securitas

ASIS

ADI

MPL

Alphatronics

Lobeco

HD Security

Teletek

Brivo

Bosch Security Systems

Network Optix

G4S

Seris

VisionPlatform.ai

SMC Alarmcentrale

LUGN

i-Pro

SmartCell

Alarm Meldnet

Ajax Systems

HID

Trigion

VEB

Hanwha Vision Europe

Intrasec

Van Dusseldorp Training

Rotterdam wil criminelen in woontorens aanpakken

14 maart 2019
Redactie
08:58

In de strijd tegen malafide eigenaren en verhuurders gaat de gemeente Rotterdam eisen stellen aan nieuwbouw van flats en wolkenkrabbers. Dat schrijft De Telegraaf. Zo wil de gemeente bewoners en bezoekers en met name drugscriminelen uit de anonimiteit halen.

De gemeente denkt dat er honderden criminelen anoniem wonen in dure luxe appartementen waarvan de huur contant wordt betaald of die met contant geld worden aangeschaft. Vaak zouden de woningen ook worden gebruikt voor opslag van drugs, wapens en grote hoeveelheden geld. Om deze zogenoemde spookbewoning tegen te gaan wil de gemeente ingrijpen bij nieuwbouw van hoogbouw. Bijvoorbeeld door een ’knip’ te verplichten tussen de parkeergarage en de woningen, waardoor bewoners alleen via een  gemeenschappelijke ruimte van hun auto naar hun woning kunnen lopen. Dan begint de anonimiteit in ieder geval pas achter de voordeur, meent burgemeester Aboutaleb.

Cameratoezicht
De bedoeling is dat nog voor de zomer van 2019 het verplicht wordt dat projectontwikkelaars en architecten zich houden aan de nieuwe regels. Ook wordt samenwerking tussen Verenigingen van Eigenaren, bewoners en gebouweigenaren gestimuleerd, om vastgoedcriminelen de wind uit de zeilen te halen. Het advies is ook om voor collectief cameratoezicht te zorgen, zodat meer sociale controle ontstaat.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Suricat

Seagate

Wordt een partner