Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Uniview

Aritech

Top Security

Alarm Meldnet

NIBHV

SmartSD

ARAS Security

Connect Security

ASSA ABLOY

Centurion

Milestone

Add Secure

Brivo

Eizo

Eagle Eye Networks

2N

Nenova

Alphatronics

SMC Alarmcentrale

ASIS

Paxton

Alarm.com

Advancis

Crown Security Services

Unii

Teletek

Regio Control Veldt

HID

WBN Security

Kidde Commercial

MPL

G4S

Eye Watch Security Group

Genetec

Secusoft

VAIBS

Zevix

Seagate

Paraat

Ajax Systems

VIGI

HD Security

SOBA

VEB

Optex

OpenEye

Hanwha Vision Europe

VVNL

Distri Company

WatchTower

LUGN

Supraenet

Sequrix

Service Centrale Nederland

Paralax

Traka ASSA ABLOY

ADI

Masset

Roskam Groep

Axis Communications

Synguard

Securitas

Trigion

Akuvox

SmartCell

CDVI

IDIS

Bydemes

Network Optix

Seris

Van Dusseldorp Training

CSL

MOBOTIX

OSEC

IQSIGHT

Lobeco

Multiwacht Security

Ruim 400 miljoen euro extra naar veiligheid

11 oktober 2017
Redactie
06:30

De nieuwe regering trekt volgend jaar 396 miljoen euro extra uit voor veiligheid. Structureel wordt dat de komende jaren 414 miljoen per jaar. Het meeste gaat naar extra politie. Los daarvan gaat bijna één miljard extra naar Defensie.

De politie krijgt structureel 267 miljoen extra voor meer agenten in de wijk en meer rechercheurs. Ook komt er structureel 95 miljoen euro per jaar voor cybersecurity. Dit zal vooral worden gebruikt om extra personeel aan te trekken bij ministeries. Ook zal geïnvesteerd worden in systemen waarmee computers kunnen worden gehackt.

Terrorismebestrijding
Ook terrorismebestrijding krijgt volgens de nieuwe regering onverminderde aandacht. Er wordt nog gekeken welke aanpak het meest effectief is, zodat daarop kan worden ingezet. Er wordt 13 miljoen euro extra vrijgemaakt voor contraterrorisme, al wordt niet omschreven wat daaronder mag worden verstaan. Wel zal jihadisme strenger worden aangepakt.
Verder komt er een speciale Ondermijningswet, die tegen moet gaan dat de georganiseerde criminaliteit vat krijgt op het openbaar bestuur en op het bestuur van grote of vitale bedrijven. Er wordt eenmalig 100 miljoen euro uitgetrokken om het beleid op te zetten.

Motorbendes
De nieuwe regering wil ook een verbod op motorclubs die zich schuldig maken aan criminaliteit en intimidatie. 20 miljoen euro komt beschikbaar voor het tegengaan van recidive bij ex-gedetineerden en er komt bijzondere aandacht voor vrijwilligers bij de politie en de brandweer. Er komt onder andere een landelijk beleid voor vrijwilligers met betrekking tot rechtspositie, werkzaamheden, werving en opleiding. Verder wordt ingezet op verhoging van de aangiftebereidheid onder burgers, verhoging van het ophelderingspercentage en verkorting van de doorlooptijd van aangiftes. De strafrechtketen krijgt structureel 20 miljoen euro extra.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

VIGI

Suricat

IQSIGHT

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam
Seagate

Distri Company

Eye Watch Security Group

Wordt een partner