Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Bosch Security Systems

G4S

IDIS

Paxton

Hanwha Vision Europe

Synguard

SOBA

Akuvox

SmartCell

ARAS

Paralax

VAIBS

Connect Security

HD Security

Alphatronics

MPL

VEB

SMC Alarmcentrale

OpenEye

Distri Company

Unii

Advancis

Traka ASSA ABLOY

VVNL

VisionPlatform.ai

Milestone

Bydemes

CSL

Multiwacht Security

Genetec

Uniview

2N

Seris

Teletek

CDVI

MOBOTIX

ASSA ABLOY

Masset

LUGN

SmartSD

Trigion

Brivo

OSEC

Ajax Systems

Alarm Meldnet

Sequrix

VIGI

Securitas

Regio Control Veldt

Service Centrale Nederland

Centurion

Add Secure

Eagle Eye Networks

VBN

HID

Secusoft

ASIS

Paraat

Eizo

Seagate

Crown Security Services

Nenova

WBN Security

NIBHV

Kidde Commercial

Optex

ADI

Lobeco

Network Optix

i-Pro

Van Dusseldorp Training

Top Security

Supraenet

Aritech

Samenwerking tussen politie en beveiligingsbranche

24 juni 2015
Redactie
15:00

De Nationale Politie, VNO-NCW/MKB-Nederland, de Nederlandse Veiligheidsbranche en de technische beveiligingsbranche VEBON, slaan de handen ineen om de veiligheidsketen van alarmering en alarmopvolging te verbeteren.

politie informatieHiertoe is de Stuurgroep Samenwerking Elektronische Beveiliging en Politie (SEBP) in het leven geroepen.

Nu iedereen met digitale en technische middelen werkt en leeft, zoals intelligente camerasystemen, toegangsconcepten en waarschuwingssystemen, moet dat ook veilig zijn. Politie en beveiligingsbedrijven volgen die ontwikkelingen, stimuleren waar mogelijk en verbeteren de dienstverlening ieder op zijn eigen terrein en waar mogelijk samen.

“Om veiligheidsproblemen effectief en efficiënt aan te pakken is afstemming in de veiligheidsketen tussen publieke en private partijen noodzakelijk. Niet alleen op strategisch maar ook op tactisch-operationeel niveau”, stelt Jeroen Lemereis, sectorhoofd van de Dienst Regionaal Operationeel Centrum (DROC) in Midden-Nederland, van de Nationale Politie, en voorzitter van de stuurgroep. De Nederlandse Veiligheidsbranche en de technische beveiligingsbranche VEBON vinden het belangrijk dat bedrijven en overheid samen zorgen voor een optimale organisatie zodat onderlinge samenwerking tussen mensen en werkprocessen verder worden vereenvoudigd. De stuurgroep is van mening dat moderne technologische en digitale technieken beter benut kunnen én moeten worden om op veiligheidsgebied meer resultaat te bereiken.

De stuurgroep heeft tot doel vergroting van de preventiekracht, vergroting van de heterdaadkracht en vergroting van de bewijskracht, en tracht dit te bereiken door:

  • Optimaliseren en versterken van de keten van alarmering, door onder meer technische middelen en door afspraken te maken over de manieren van verificatie en opvolging van alarmen;
  • Afspraken en kaders met betrekking tot het veilig stellen van sporen ten behoeve van opsporing, zoals omgang met (opgeslagen) camerabeelden;
  • De inzet van Live View verder uitrollen;
  • Afspraken en kaders over tactische informatie-uitwisseling (op regelmatige basis) tussen publieke en private partners in de keten.

Daarnaast zal de stuurgroep zich buigen over juridische vraagstukken betreffende de wet- en regelgeving voor particuliere beveiligingsorganisaties en recherchebureaus, privacywetgeving en andere die aan deze doelstellingen gerelateerd zijn.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Distri Company

IQSIGHT

VIGI

Seagate

SequriX

Suricat

Wordt een partner