Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Seris

IDIS

Lobeco

Unii

ADI

G4S

Regio Control Veldt

Uniview

Bydemes

Paralax

Genetec

SmartSD

MOBOTIX

i-Pro

NIBHV

HD Security

Alphatronics

Milestone

Hikvision

Eagle Eye Networks

CDVI

VGN Group

Traka ASSA ABLOY

CSL

VVNL

Teletek

Connect Security

Optex

BHVcertificaat.online

Top Security

Paxton

Aritech

Secusoft

Multiwacht Security

VBN

Akuvox

MPL

Van Dusseldorp Training

Centurion

Paraat

VisionPlatform.ai

LUGN

SmartCell

VEB

Alarm Meldnet

Network Optix

Advancis

Trigion

HID

Gold-IP

Synguard

Crown Security Services

Brivo

Seagate

2N

Intrasec

Hanwha Vision Europe

ASIS

Service Centrale Nederland

Sequrix

SOBA

Masset

Distri Company

Kidde Commercial

SMC Alarmcentrale

ARAS

Bosch Security Systems

OSEC

Ajax Systems

Add Secure

VAIBS

Securitas

OpenEye

ASSA ABLOY

Eizo

Nenova

Securitybeleid blijft achter bij nieuwe wetgeving en dreigingen

24 juni 2025
Redactie
07:03

Een up-to-date securitybeleid is cruciaal in een tijd waarin dreigingen steeds complexer worden en de wet- en regelgeving voortdurend verandert. Toch blijkt uit een poll van Securitas dat veel organisaties hun beleid nog niet volledig hebben aangepast. Securitas vroeg: ‘Is uw securitybeleid aangepast aan de huidige dreigingen en veranderende wetgeving?’ De uitkomst laat zien dat veel bedrijven en organisaties nog geen vergaande stappen hebben genomen.

Het overgrote deel van de respondenten (44%) geeft aan dat het beleid slechts gedeeltelijk is aangepast aan het huidige dreigingsniveau. Ongeveer een derde zegt geen goed zicht te hebben op het huidige beleid. Slechts 11 procent vindt dat het beleid volledig up-to-date is. Nog eens 11 procent geeft aan dat het beleid helemaal niet is aangepast.

Nieuwe dreigingen, nieuwe eisen
De antwoorden geven stof tot nadenken, zeker nu het dreigingsniveau op 4 staat: Cyberaanvallen, sabotage met drones en insider threats met ideologische of persoonlijke motieven vormen een groeiend gevaar. Juist die interne dreiging wordt vaak onderschat. Toch blijkt uit meerdere internationale onderzoeken dat een aanzienlijk deel van de beveiligingsincidenten, soms zelfs meer dan de helft, intern wordt veroorzaakt. Bijvoorbeeld door fouten, nalatigheid of kwaadwillende insiders.
Tegelijkertijd vragen richtlijnen en wetgeving zoals NIS2 en CER om een fundamentele herziening van risicomanagement, compliance en een strategische beveiligingsaanpak. Organisaties in vitale sectoren moeten onder andere hun toegangsrechten, logging, incidentrespons en HR-processen beter inrichten en daar in de toekomst ook formeel verantwoording over afleggen.

Van reactief naar proactief
De uitkomst van de poll bevestigt wat in de praktijk regelmatig wordt zien: veel organisaties bevinden zich nog in een overgangsfase. De stap van reactief naar proactief beveiligingsbeleid vraagt om samenwerking tussen IT, HR, security en directie, ondersteund door kennis van actuele dreigingen én van de regelgeving.

Wie wil weten hoe deze stap is te zetten, kan de whitepaper ‘Van reactief naar proactief: de toekomst van beveiliging en compliance’ downloaden en ontdekken hoe risico’s structureel zijn te beheersen en hoe de organisatie is te beschermen, vandaag én morgen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Distri Company

Suricat

Wordt een partner