Siemens Cerberus Pro FC726 brandmeldcentrale
Met het nieuwe Cerberus Pro-marktpakket introduceert Siemens Building Technologies de modulaire brandmeldcentrale FC726. Deze brandmeldcentrale is met name geschikt voor gebruik in grotere beveiligingsoplossingen in complexe gebouwen.
Siemens Building Technologies heeft de nieuwe modulaire FC726-brandmeldcentrale toegevoegd aan het brandbeveiligingssysteem Cerberus Pro. Aanvullingen op het brandmeldsysteem zijn een IP netwerk met EN-54-certificaat en draadloze brandmelders. Cerberus Pro wordt uitsluitend verkocht via erkende Partners van Siemens. Met deze geavanceerde brandmeldcentrale kunnen zeer grote systemen en netwerken worden aangelegd die meerdere gebouwen beslaan. Het paneel kan worden geïntegreerd in standaard IP-technologie en men kan er maximaal 1512 melders en andere periferie op aansluiten. Hierdoor is de brandmeldcentrale met name geschikt voor toepassing in grotere kantorencomplexen en school campussen. De FC726 beschikt daarnaast over een intuïtieve bediening, toegang op afstand voor beheersbare onderhoudskosten en de mogelijkheid om alle brandbeveiligingsrelevante processen te integreren in het paneel, zoals de besturing van verlichting en ventilatie. Met de FC726 bestaat de Cerberus Pro-lijn nu uit vier brandmeldcentrales die aan elke eis van de klant tegemoet komen, van stand-alone-toepassingen tot zeer grote netwerken.
Het nieuwe glasvezel-IP backbone netwerk met EN-54-certificaat vormt de basis voor een campusnetwerk. Met deze IP backbone kunnen 14 clusters in een netwerk worden geïntegreerd; elk van deze clusters kan worden voorzien van maximaal 16 brandmeldcentrales. Het hele systeem beschikt over een nagenoeg redundant ontwerp, waarbij elke cluster op de backbone wordt aangesloten met twee onafhankelijke Ethernet-switches die in de panelen zijn geïntegreerd. Deze architectuur zorgt voor een veilige netwerkfunctionaliteit en de hoogst mogelijke beschikbaarheid.
De draadloze brandmelders zijn een belangrijke aanvulling op de Cerberus Pro-productlijn. Deze melders zijn een goed alternatief als er om esthetische of structurele redenen geen kabels kunnen worden toegepast, bijvoorbeeld bij gebouwen die op de monumentenlijst staan. Op één enkele draadloze gateway kunnen tot 30 draadloze brandmelders worden aangesloten. Een combinatie van draadloze en draadgebonden melders is ook mogelijk.







































































































