Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Aritech

Sequrix

Add Secure

Akuvox

SOBA

Genetec

Multiwacht Security

Service Centrale Nederland

Seris

i-Pro

Van Dusseldorp Training

VEB

NIBHV

HD Security

Paraat

ASSA ABLOY

SMC Alarmcentrale

Advancis

Hanwha Vision Europe

Optex

G4S

Alphatronics

Bydemes

Securitas

Intrasec

Trigion

SmartSD

Alarm Meldnet

Kidde Commercial

Hikvision

VisionPlatform.ai

Paxton

LUGN

SmartCell

Eizo

ADI

ASIS

Teletek

Unii

Top Security

Lobeco

Centurion

Bosch Security Systems

CDVI

Masset

Eagle Eye Networks

Brivo

Milestone

OpenEye

Distri Company

VVNL

Regio Control Veldt

VIGI

Connect Security

2N

Ajax Systems

Gold-IP

Network Optix

VGN Group

VBN

Nenova

Paralax

Synguard

Crown Security Services

Uniview

MPL

IDIS

ARAS

MOBOTIX

OSEC

HID

CSL

WBN Security

Traka ASSA ABLOY

Seagate

VAIBS

Secusoft

Sony brengt camerasensoren met kunstmatige intelligentie

17 mei 2020
Redactie
09:35

Sony Corporation komt met twee intelligente vision sensoren met kunstmatige intelligentie op de beeldsensor. Deze nieuwe sensoren zijn volgens de fabrikant interessant om met slimme camera’s te ontwikkelen. Ze bieden een breed scala aan toepassingen voor retail- en industriële toepassingen.

De sensoren zijn gestapeld (stacked) opgebouwd en bestaan uit een pixelchip en een logic chip. Het zijn volgens Sony de eerste beeldsensoren waarin de kunstmatige intelligentie voor beeldanalyse en beeldverwerking is geïntegreerd in de logic chip. Het signaal dat de pixelchip detecteert, wordt verwerkt door de AI op de sensor, zodat er geen krachtige processor of extern geheugen nodig is. In plaats van beeldinformatie verwerkt de sensor metagegevens. Dit vermindert het datavolume en biedt volgens de fabrikant een betere gegevensbescherming en meer privacy. Mogelijkheden zijn onder andere het op hoge snelheid en realtime volgen van objecten. Gebruikers kunnen ook andere toepassingen kiezen door het interne geheugen te herschrijven naar de vereisten of voorwaarden van het gewenste systeem.

Belangrijkste kenmerken
De pixelchip is back-illuminated en heeft 12,4 effectieve megapixels voor het vastleggen van informatie. De logic chip is uitgerust met Sony’s Digitale Signaalprocessor (DSP) voor AI-signaalverwerking en met een intern geheugen voor het AI-model. Dankzij deze configuratie zijn krachtige processors of een extern geheugen niet noodzakelijk.
De signalen die de pixelchip detecteert worden doorgegeven via een ISP (beeldsignaalprocessor). AI-verwerking vindt plaats op de logic chip en de geëxtraheerde informatie wordt uitgevoerd als metadata. Aangezien beeldinformatie niet extern wordt verwerkt is gegevensbescherming optimaal. Behalve het beeld dat door de conventionele beeldsensor wordt opgenomen, kunnen gebruikers een outputformat naar wens selecteren. Denk hierbij aan afbeeldingen in ISP-formaat (YUV/RGB) en specifieke ROI (Region of Interest)-selecties van de afbeeldingen.

High-speed AI-verwerking
Bij het opnemen van video met een conventionele beeldsensor wordt de data doorgestuurd voor AI-verwerking. Dit leidt tot meer datatransmissie waardoor het lastig is om realtime prestaties te leveren. De nieuwe sensoren van Sony voeren ISP-verwerking en high-speed AI-verwerking (3,1 milliseconde verwerkingstijd voor MobileNet V12) uit op de logic chip en voltooien het hele proces in één frame. Dankzij dit ontwerp wordt het mogelijk om realtime en met hoge precisie objecten te volgen tijdens het opnemen van video.

Selecteerbaar AI-model
Gebruikers kunnen de AI-modellen naar wens in het geheugen programmeren afhankelijk van de omstandigheden op de locatie van het systeem. Dit kan bijvoorbeeld handig zijn wanneer meerdere camera’s op een winkellocatie worden geïnstalleerd. De gebruiker kan zo hetzelfde type camera voor meerdere toepassingen inzetten. Als de camera bij de ingang is geïnstalleerd, kan deze worden gebruikt om de klanten te tellen die de winkel binnenkomen. Bij installatie op een winkelschap, kan deze worden gebruikt om voorraadtekorten te herkennen. Is de camera aan het plafond gemonteerd, dan kan deze worden ingezet om warmtebeelden te maken (ter identificatie van gebieden waar veel bezoekers elkaar ontmoeten). Uiteraard kan het AI-model in een bepaalde camera opnieuw geprogrammeerd worden, van één die heatmaps opspoort naar één die consumentengedrag vaststelt, enz.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

Distri Company

Seagate

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Suricat

SequriX

Wordt een partner