Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Aritech

Eizo

Masset

Centurion

Nenova

Service Centrale Nederland

2N

Secusoft

Hanwha Vision Europe

EAL

Dero Security Products

Bosch Security Systems

VideoGuard

Paraat

Regio Control Veldt

BHVcertificaat.online

ASSA ABLOY

Sequrix

Trigion

Eagle Eye Networks

Oribi ID Solutions

i-Pro

Uniview

SmartSD

VAIBS

Milestone

Traka ASSA ABLOY

Avigilon Alta

NetworxConnect

SMC Alarmcentrale

Advancis

Paralax

Network Optix

ARAS

HID

Hikvision

ASIS

Connect Security

HD Security

SmartCell

Alphatronics

VEB

NIBHV

Seris

Unii

Optex

IDIS

Akuvox

Top Security

Synguard

CSL

Intrasec

Multiwacht

Genetec

Add Secure

Bydemes

Brivo

G4S

Seagate

MOBOTIX

ADI

Distri Company

Crown Security Services

Securitas

VBN

Lobeco

VGN Group

Paxton

SOBA

VVNL

Gold-IP

Ajax Systems

Alarm Meldnet

CDVI

Kidde Commercial

OSEC

Start pilot voor gezichtsherkenning in de zorg

17 februari 2025
Redactie
09:08

Op 17 februari is een pilot met gezichtsherkenningstechnologie in de zorg gestart. Het betreft een samenwerking tussen Avics, 20face en Sensire. Tijdens de pilot wordt onderzocht of deze technologie een bijdrage kan leveren aan een groter gevoel van vrijheid voor de bewoners van locatie De Martinushof in Twello.

De inzet van zorgtechnologie draagt volgens de initiatiefnemers bij aan meer veiligheid en vrijheid voor bewoners van zorginstellingen. Op meerdere locaties van Sensire wordt daarom het dwaaldetectiesysteem van Avics ingezet. Dit systeem maakt gebruik van polsbandjes om te signaleren of een deur geopend kan worden of gesloten moet blijven. Voor veel bewoners is deze technologie een welkome aanvulling, maar in sommige gevallen wordt het dragen van een polsbandje als hinderlijk ervaren. “Wij geloven dat als we de uitdagingen in de zorg willen oplossen, we anders moeten denken en meer moeten samenwerken”, aldus Alan Zenderink, operationeel directeur bij Avics. “In deze pilot is dit namelijk precies wat we doen: samenwerken voor meer leefgeluk en vrijheid voor de bewoners.”

Hoe werkt de gezichtsherkenning pilot?
In deze pilot wordt de bestaande dwaaldetectie verder geoptimaliseerd met de gezichtsherkenningstechnologie van 20face. Bij de voor- en zijdeur van De Martinushof worden sensoren geïnstalleerd. Deze zorgen voor zowel dwaalpreventie als dwaaldetectie van bewoners waarvoor vrijheidsbeperkende maatregelen gelden. Dit betekent dat voor deze bewoners bepaalde deuren preventief gesloten worden. “Wij zijn trots op deze samenwerking en hebben grote verwachtingen dat we met onze technologie een veilige omgeving en meer tijd voor zorg kunnen creëren”, aldus Dick Fens, CEO bij 20face.
De inzet van de technologie is zeer innovatief. Gezichtsherkenning mag enkel ingezet worden met de uitdrukkelijke toestemming van de familie, wettelijke vertegenwoordiger en de zorginstelling. Daarnaast wordt ervoor gezorgd dat er een alternatief voorhanden is. De technologie van 20face is ontwikkeld met de hoogste eisen op het gebied van privacy en gegevensbeveiliging. Bij registratie van een bewoner wordt een foto van de bewoner omgezet in een unieke cijferreeks, een zogenaamde gezichtsvector. Deze foto wordt direct weer verwijderd en nooit opgeslagen.

Groter gevoel van vrijheid
Sensire streeft ernaar om samen met familie en mantelzorgers haar bewoners in een veilige en plezierige omgeving te laten wonen. De gezichtsherkenningstechnologie kan bewoners een groter gevoel van vrijheid geven door hen in staat te stellen zich zonder de hinder van een polsbandje vrij te bewegen. “Met deze technologie willen we onze bewoners meer ruimte geven om hun eigen leven te leiden zoals zij dat gewend zijn”, zegt Jeroen Klunder, regisseur vastgoed & techniek bij Sensire. “Deze pilot biedt ons de kans om innovatieve oplossingen te testen die de zorg en het welzijn van onze bewoners verder kunnen verbeteren.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

SequriX

Videoguard

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Suricat

Wordt een partner