Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Secusoft

2N

Trigion

Eagle Eye Networks

Akuvox

Securitas

ARAS

Advancis

Top Security

VAIBS

i-Pro

Hikvision

Uniview

BHVcertificaat.online

SmartSD

Sequrix

Seagate

Service Centrale Nederland

Optex

Ajax Systems

Eizo

CSL

Oribi ID Solutions

Masset

VideoGuard

Dero Security Products

ADI

SOBA

SMC Alarmcentrale

Network Optix

Paxton

Genetec

Add Secure

HID

MOBOTIX

Crown Security Services

OSEC

Distri Company

Kidde Commercial

CDVI

HD Security

Hanwha Vision Europe

Paraat

SmartCell

VEB

NIBHV

VGN Group

Connect Security

Multiwacht

Seris

IDIS

EAL

Lobeco

ASIS

Brivo

Bydemes

NetworxConnect

Traka ASSA ABLOY

PG Security Systems

Avigilon Alta

Alphatronics

G4S

Nenova

Centurion

ASSA ABLOY

VVNL

Gold-IP

Aritech

VBN

Unii

Bosch Security Systems

Regio Control Veldt

Milestone

Alarm Meldnet

Intrasec

Steeds meer journalisten hebben beschermingsmiddelen nodig

1 november 2021
Redactie
19:54

Volgens nu.nl schaffen steeds meer mediaorganisaties steekwerende vesten en bodycams aan voor hun journalisten. De reden is het toenemende geweld tegen de pers, zegt Peter ter Velde van PersVeilig. Zijn organisatie beschermt journalisten tegen geweld en agressie op straat, op sociale media of via rechtszaken.

Ter Velde zegt niet welke mediaorganisaties beschermingsmiddelen hebben aangeschaft en of het om pilots gaat. Wel stelt hij dat veel van de bedrijven en freelancers steekwerende vesten alvast uit voorzorg hebben gekocht. Hij geeft zelf veiligheidstrainingen aan journalisten en benadrukt dat de vesten van nut kunnen zijn. Zo zou tijdens de avondklokrellen in Eindhoven met messen naar journalisten zijn gegooid.

Bodycam
Ook de bodycam wint aan populariteit. Ze worden al gebruikt door zogenoemde 112-journalisten. Die merken dat agressie afneemt als mensen zien dat ze gefilmd worden. Bovendien leveren de bodycams bij agressie direct bewijsmateriaal op. Een nadeel is dat mensen liever niet geïnterviewd willen worden als zij de bodycam zien. Dat is een reden dat sommige journalisten zo’n maatregel niet zien zitten.
Een recent incident vond plaats na de wedstrijd tussen NEC en Vitesse. Na afloop werden zowel agenten als journalisten aangevallen door relschoppers. Voor Omroep Gelderland was dat een reden om journalisten niet langer naar risicowedstrijden te sturen.

Overheid
Dinsdag 2 november is de Internationale Dag tegen Straffeloosheid van Misdaden tegen Journalisten. Hiermee worden VN-lidstaten opgeroepen om iets te doen tegen geweld en misdrijven tegen journalisten en de persvrijheid te beschermen. De datum is gekozen ter nagedachtenis van twee Franse journalisten die op 2 november 2013 om het leven zijn gebracht in Mali.
In veel landen worden journalisten tegengewerkt door de overheid. In Nederland gebeurt dat weliswaar niet, maar Ter Velde wijst erop dat de bescherming van journalisten nog wel eens te wensen overlaat. De Nationale Politie heeft PersVeilig nu wel toegezegd dat er voor regionale aanspreekpunten gezorgd gaat worden. Ter Velde wil graag korte lijnen met elke Veiligheidsregio. PersVeilig is een samenwerking tussen journalistenvakbond NVJ, het Genootschap van Hoofdredacteuren, de Politie en het Openbaar Ministerie.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Videoguard

Distri Company

Seagate

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner