Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Top Security

SMC Alarmcentrale

Securitas

Alphatronics

Brivo

Akuvox

Eagle Eye Networks

Uniview

WatchTower

Lobeco

CSL

Trigion

Centurion

G4S

Network Optix

Nenova

Service Centrale Nederland

Seris

VEB

Paralax

Advancis

2N

Alarm Meldnet

Ajax Systems

Crown Security Services

Optex

HID

VVNL

Milestone

Secusoft

SmartSD

Teletek

NIBHV

Supraenet

OpenEye

Hanwha Vision Europe

WBN Security

Zevix

OSEC

SOBA

Alarm.com

Masset

Traka ASSA ABLOY

ADI

Multiwacht Security

Aritech

ASSA ABLOY

IDIS

LUGN

Axis Communications

Sequrix

Add Secure

Seagate

Eizo

Paxton

ASIS

Van Dusseldorp Training

Kidde Commercial

HD Security

Paraat

VAIBS

VIGI

MOBOTIX

Regio Control Veldt

Genetec

Bydemes

ARAS

Synguard

IQSIGHT

Distri Company

MPL

Connect Security

CDVI

Unii

SmartCell

Tijdens coronacrisis bijna verdubbeling van jeugdoverlast

12 augustus 2021
Redactie
06:30

Tijdens de coronacrisis steeg het aantal klachten over jeugdoverlast van 40.000 naar 70.000. Dat berekende datajournalistiek persbureau LocalFocus op basis van politiecijfers. Het gaat onder andere om geluidsoverlast, rondhangen en troep maken. Echte jeugdcriminaliteit is buiten beschouwing gelaten.

Volgens LocalFocus heeft de toenemende jeugdoverlast duidelijk te maken met de coronamaatregelen. Vooral in de tijd dat de horeca gesloten was, werd het vertier op straat gezocht. Dat zorgde in 2020 voor bijna een verdubbeling van het aantal klachten ten opzichte van 2019 en ook de eerste helft van dit jaar werd fors meer geklaagd. De politie houdt er rekening mee dat de toename van de klachten ook kan komen doordat mensen veel vaker thuis zijn, waardoor zij meer hinder ondervinden van de overlast.
In alle provincies was sprake van een stijging, maar vooral in Zeeland, Noord-Brabant en Overijssel nam het aantal klachten het afgelopen half jaar flink toe. In Zeeland ontving de politie bijna 2,5 keer zo veel klachten als in het eerste half jaar van 2019. In Noord-Brabant en Overijssel steeg het aantal klachten respectievelijk met 128 en 114 procent.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

VIGI

SequriX

Boon Edam

Distri Company

Suricat

IQSIGHT

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner