Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Eizo

Top Security

Eye Watch Security Group

HD Security

Sequrix

Akuvox

Seris

Unii

Eagle Eye Networks

CSL

Van Dusseldorp Training

Add Secure

G4S

MOBOTIX

Securitas

Ajax Systems

VEB

Centurion

Paralax

Kidde Commercial

2N

SOBA

Network Optix

SMC Alarmcentrale

Roskam Groep

SmartSD

Secusoft

Trigion

Nenova

Optex

WatchTower

Lobeco

VIGI

LUGN

Paxton

ADI

Alarm.com

CDVI

MPL

Alarm Meldnet

OSEC

Aritech

HID

More2Safety

OpenEye

ASIS

Hanwha Vision Europe

Axis Communications

IQSIGHT

Genetec

Multiwacht Security

VVNL

Milestone

Service Centrale Nederland

Distri Company

Zevix

Brivo

SmartCell

Crown Security Services

Masset

Advancis

Uniview

247kooi

Teletek

ASSA ABLOY

Supraenet

ARAS Security

Connect Security

VAIBS

Alphatronics

WBN Security

Traka ASSA ABLOY

Seagate

Bydemes

IDIS

NIBHV

Paraat

Synguard

Regio Control Veldt

Tot 1 september alleen kleinschalige evenementen

2 augustus 2021
Redactie
15:26

Om snelle verspreiding van het coronavirus te voorkomen, verlengt het kabinet het verbod op eendaagse evenementen zonder vaste zitplaats tot 1 september, met uitzondering van kleinschalige evenementen in de buitenlucht. VBe NL is blij met deze beperkte verruiming. “Een klein stapje uit de crisis.”

Niet alleen de evenementensector zucht onder de coronamaatregelen. Ook voor veel toeleveranciers, zoals evenementenbeveiligers, blijft de toekomst voorlopig onzeker. Toch worden evenementen niet volledig verboden. Als zij in de buitenlucht plaatsvinden of in een tent met open zijkanten, mogen er vanaf 14 augustus 750 personen aan deelnemen, mits deze een vaccinatiebewijs, herstelbewijs van maximaal 6 maanden oud, of een negatieve testuitslag van minder dan 24 uur voor het evenement in het bezit hebben. 1,5 meter afstand is dan niet nodig. Het besluit hierover zou pas 13 augustus worden genomen, maar onder druk van de branche is dat vervroegd.

Evenementenbeveiligers
Ondanks de kleinschaligheid van de toegelaten evenementen zullen evenementenbeveiligers waarschijnlijk wel noodzakelijk zijn. Er mogen namelijk alleen geregistreerde bezoekers worden toegelaten en dat moet bij de ingang worden gecontroleerd. De GGD wil namelijk achteraf mensen kunnen waarschuwen als er tijdens het evenement toch besmettingen hebben plaatsgevonden.
Een andere voorwaarde is dat maar 2/3 van de capaciteit van de locatie gebruikt mag worden. Wil men 750 bezoekers toelaten, dan zal de locatie een capaciteit moeten hebben van 1125 bezoekers. Als men geen coronabewijzen kan checken, dienen zitplaatsen gebruikt te worden met 1,5 meter onderlinge afstand. Als geheel niet aan de voorwaarden voldaan kan worden, kan de organisator de al gemaakte kosten voor 100 procent terugvragen aan de overheid.

Duidelijkheid
“We zijn blij met de duidelijkheid die het kabinet geeft”, zegt Leon Vincken van brancheorganisatie VBe NL, waarvan veel leden zich bezighouden met evenementenbeveiliging. “Het betekent voor deze beveiligingsbedrijven toch weer een klein stapje uit de crisis. Wij hopen komende periode op een positief signaal vanuit het kabinet voor festivals met meer dan 750 bezoekers.” 13 augustus maakt het kabinet meer bekend over festivals en hoe deze na 1 september kunnen plaatsvinden.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

Eyewatch Security Group

SequriX

Seagate

More2Safety

Suricat

IQSIGHT

Distri Company

VIGI

Wordt een partner