Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Brivo

Secusoft

ASSA ABLOY

Alarm Meldnet

Connect Security

WBN Security

Aritech

MOBOTIX

Advancis

Alphatronics

VIGI

Securitas

Intrasec

VAIBS

NIBHV

Eagle Eye Networks

Milestone

Centurion

Paraat

G4S

Regio Control Veldt

HID

Ajax Systems

Distri Company

Uniview

Masset

Teletek

VBN

Genetec

Lobeco

SOBA

Multiwacht Security

ADI

MPL

2N

SmartSD

Bosch Security Systems

Service Centrale Nederland

CSL

Add Secure

ASIS

Trigion

Van Dusseldorp Training

Paralax

Nenova

LUGN

Synguard

HD Security

CDVI

Top Security

Optex

Seris

SmartCell

i-Pro

Eizo

VisionPlatform.ai

Akuvox

VVNL

Seagate

Hanwha Vision Europe

Crown Security Services

Unii

Gold-IP

VGN Group

SMC Alarmcentrale

OSEC

Network Optix

Kidde Commercial

ARAS

Hikvision

OpenEye

IDIS

Traka ASSA ABLOY

Sequrix

Bydemes

VEB

Paxton

Uitbreiding bevoegdheden inlichtingendiensten uit balans

3 september 2015
Redactie
07:43

Als de nieuwe Wet op de inlichtingen- en veiligheidsdiensten werkelijkheid wordt is het voor de Nederlandse veiligheidsdiensten mogelijk ongericht telecommunicatie te onderscheppen. Dit betekent dat de overheid alle Nederlanders kan afluisteren.

bellenGrootste kritiekpunt op het wetsvoorstel van het College voor de Rechten van de Mens is dat de veiligheidsdiensten deze bevoegdheden mogen uitoefenen zonder toestemming van een onafhankelijk orgaan, zoals bijvoorbeeld een rechter. De diensten hebben enkel toestemming van de betrokken minister nodig. Daar komt bovenop dat de enige toezichthouder op deze wet, de CTIVD, geen bevoegdheden krijgt om diezelfde overheid dwingend een halt toe te roepen. Het College roept het kabinet dan ook op deze waarborgen alsnog in het wetsvoorstel te verankeren.

In Zweden, Duitsland en België is er wel een onafhankelijke instantie waaraan de diensten toestemming moeten vragen. Er is geen verklaring waarom dit in Nederland niet ook kan. Als dit wetsvoorstel in werking gaat, betekent het dat de veiligheidsdiensten ook deze nieuwe vormen van gegevensverkeer mogen aftappen. De ontwikkelingen op dit gebied gaan razendsnel waardoor de omvang en impact op de privacy niet te overzien is, zegt het College.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Suricat

Seagate

SequriX

Boon Edam

Distri Company

Wordt een partner