Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Hikvision

Top Security

OSEC

SmartCell

MPL

MOBOTIX

Alphatronics

Paraat

OpenEye

Paralax

Gold-IP

ADI

NIBHV

VAIBS

Kidde Commercial

Bydemes

Eagle Eye Networks

Teletek

Lobeco

Secusoft

Service Centrale Nederland

Network Optix

Distri Company

SMC Alarmcentrale

ARAS

Traka ASSA ABLOY

IDIS

Aritech

Masset

Connect Security

Eizo

Hanwha Vision Europe

Advancis

Regio Control Veldt

Genetec

Crown Security Services

VIGI

Seris

WBN Security

CDVI

i-Pro

Add Secure

VVNL

Ajax Systems

VEB

Uniview

Akuvox

Van Dusseldorp Training

Securitas

Paxton

VBN

Nenova

SOBA

Multiwacht Security

Brivo

Unii

Bosch Security Systems

Milestone

Synguard

G4S

Alarm Meldnet

Centurion

HID

VGN Group

CSL

VisionPlatform.ai

ASSA ABLOY

HD Security

Trigion

Optex

Sequrix

LUGN

ASIS

SmartSD

Seagate

2N

Vandalen krijgen vaker de rekening gepresenteerd van NS

22 augustus 2022
Redactie
05:30

De NS is jaarlijks zo’n 10 miljoen euro kwijt aan het verwijderen van graffiti van treinen. Daarom wordt steeds meer gedaan om de daders te achterhalen en de schade te claimen. Volgens De Telegraaf hebben vandalen tot nu toe zo’n 2,5 miljoen euro moeten betalen.

Het gaat niet alleen om graffiti. Regelmatig worden ook vernielingen aangericht in de treinstellen en op stations. Daarom is de afgelopen jaren flink geïnvesteerd in cameratoezicht. Ook is samen met de politie een database aangelegd met afbeeldingen van graffiti. Als een ‘kunstenaar’ op heterdaad wordt betrapt, kan via de database worden nagegaan of deze zijn of haar creativiteit eerder op NS-eigendommen heeft botgevierd. Vervolgens wordt een schadeclaim neergelegd, die volgens de NS tot nu toe in 85 procent van de gevallen wordt betaald.

Enorme kostenpost
Het probleem is vrij groot. In 2020 moest NS ruim 142.000 vierkante meter aan graffiti van treinen laten verwijderen. Dat moet op een speciale locatie om milieuschade te voorkomen. Daardoor is de trein enige tijd niet te gebruiken, wat ook weer een schadepost oplevert. Doordat treinen tegenwoordig vaker bestickerd worden in plaats van geschilderd, is graffiti wel makkelijker te verwijderen. Ook een speciale coating zorgt ervoor dat verf minder goed hecht. Toch blijft het een forse schadepost. NS experimenteert daarom met nieuwe technieken om vandalen te betrappen, zoals drones met warmtebeeldcamera’s.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

SequriX

Suricat

Artitech Kidde Commercial

VIGI

Distri Company

Seagate

Boon Edam

Wordt een partner