Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Service Centrale Nederland

HD Security

SmartCell

Kidde Commercial

VIGI

2N

Centurion

Optex

Connect Security

Advancis

Securitas

Top Security

i-Pro

G4S

Aritech

ARAS

Multiwacht Security

Secusoft

MOBOTIX

Seagate

Network Optix

VBN

Uniview

CSL

Paxton

Sequrix

Hanwha Vision Europe

IDIS

Ajax Systems

ASSA ABLOY

VEB

Bydemes

Unii

WBN Security

Trigion

LUGN

MPL

VisionPlatform.ai

Milestone

Alarm Meldnet

Add Secure

Seris

Distri Company

HID

SMC Alarmcentrale

Lobeco

NIBHV

Akuvox

OSEC

Paralax

CDVI

Bosch Security Systems

Paraat

VAIBS

Traka ASSA ABLOY

Crown Security Services

Van Dusseldorp Training

Supraenet

Brivo

Eagle Eye Networks

SOBA

Genetec

OpenEye

Nenova

VGN Group

Synguard

Regio Control Veldt

ADI

Alphatronics

SmartSD

VVNL

Masset

Teletek

Eizo

ASIS

Veilig internetten geen prioriteit bij studenten

18 februari 2010
Redactie
11:22

Een onderzoek van SURFnet in samenwerking met een aantal hoger onderwijs- en onderzoeksinstellingen naar het beveiligingsbewustzijn van studenten en medewerkers, laat zien dat de aandacht voor internetbeveiliging onder studenten laag is.

Studenten zijn onvoldoende bekend met de uitvoering van internetbeveiliging, terwijl ze aangeven wel bekend te zijn met bedreigingen via internet als spam, hoaxen en phishing. Veel studenten denken bedreigingen te omzeilen door e-mails weg te gooien. SURFnet

De ondervraagde medewerkers voelen zich, meer dan de studenten, verantwoordelijk voor hun eigen internetbeveiliging. ICT supportcentra en beveiligingsfunctionarissen krijgen meldingen van bedreigingen, phishing mails of spamoverlast dan ook voornamelijk van medewerkers.

Studenten sturen van het gemaakte werk vaak een back-up naar hun eigen e-mailadres, om daarmee een mogelijk risico om hun materiaal te verliezen uit te sluiten. Daarnaast geeft de grote meerderheid van de deelnemers aan Social Media als Hyves, Facebook en LinkedIn voorzichtig te gebruiken door het afschermen van hun eigen pagina’s. Bovendien weten zowel studenten als medewerkers goed wat een sterk wachtwoord is. Minpunt is dat ze ‘screen lock’, het vergrendelen van het beeldscherm, vaak niet toepassen.

Studenten zeggen steeds vaker gebruik te maken van een eigen laptop en een flexibele studieplek, waardoor ze zelf verantwoordelijk zijn voor de beveiligingsmaatregelen als het actueel houden van virusscanbestanden, beveiligingspatches voor (standaard)software, het activeren van een firewall, screen lock en wachtwoordafscherming. Veel studenten en medewerkers werken thuis op een PC waarop ook andere mensen toegang hebben, hetgeen de risico’s van het ‘omzeilen’ van beveiligingsmaatregelen verhoogt.

Ruim 3500 gebruikers hebben meegewerkt aan het onderzoek, waaronder circa 2200 studenten en 1300 medewerkers. Aanleiding voor het onderzoek is het Cybersave Yourself programma van SURFnet en instellingen in het hoger onderwijs en onderzoek om het beveiligingsbewustzijn van medewerkers en studenten stimuleren. Op de website van Cybersave Yourself is ondermeer te zien hoe men back-ups op een goede en veilige manier kan maken.

Link: www.surfnet.nl

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Seagate

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

SequriX

Boon Edam

Wordt een partner