Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ARAS

Aritech

Add Secure

MOBOTIX

Milestone

2N

Uniview

Paraat

VisionPlatform.ai

Distri Company

Masset

Hikvision

Genetec

Nenova

Alphatronics

IDIS

Crown Security Services

Bosch Security Systems

Synguard

SmartSD

Akuvox

Alarm Meldnet

VVNL

SOBA

G4S

Gold-IP

ASSA ABLOY

NIBHV

Intrasec

Traka ASSA ABLOY

VEB

OpenEye

Paxton

Regio Control Veldt

HD Security

Connect Security

Sequrix

Lobeco

Bydemes

Kidde Commercial

Seagate

Unii

SMC Alarmcentrale

Service Centrale Nederland

Network Optix

Secusoft

Hanwha Vision Europe

ASIS

Paralax

HID

Eagle Eye Networks

LUGN

SmartCell

CDVI

Brivo

Trigion

Van Dusseldorp Training

Ajax Systems

VGN Group

Eizo

Top Security

i-Pro

BHVcertificaat.online

Optex

Teletek

Multiwacht Security

Securitas

Seris

ADI

OSEC

Advancis

MPL

VAIBS

VBN

Centurion

Veiligheidscultuuronderzoek bij risicovolle bedrijven Rijnmond

2 juli 2018
Redactie
16:45

In de regio Rotterdam/Rijnmond hebben negentien BRZO-bedrijven uit vier sectoren (raffinage, chemie, tankopslag en op/overslag van gevaarlijke goederen) meegewerkt aan een Veiligheidscultuuronderzoek. De onderzoekers spreken over een serieuze – doch beperkte – evaluatie van de veiligheidscultuur die geen oordeel inhoudt over de veiligheidsprestaties van een bedrijf.

Het onderzoek was gericht op vier doelen: kwaliteit van de veiligheidscultuur bij deze bedrijven; verschillen tussen bedrijven en sectoren; ontwikkelingen in de veiligheidscultuur bij de reeds in 2012 bezochte bedrijven; mogelijke effect van maatregelen die deze bedrijven hebben genomen sinds 2012.
Negen bedrijven (waaronder de drie onderzochte raffinagebedrijven) kennen een goede veiligheidscultuur en bij zeven bedrijven is er sprake van een vrij goede tot acceptabele cultuur met enkele zwakke dimensies. Bij twee bedrijven is de veiligheidscultuur onvoldoende ontwikkeld.

Gemengd beeld
De vergelijking met 2012 geeft een zeer gemengd beeld: verbeteringen (zes), gelijk gebleven (vier) en achteruitgang (vier). Hard bewijs voor welke interventies positief effect hebben is niet aantoonbaar op basis van deze quickscan.
Voorzitter Steven Lak van havenondernemersvereniging Deltalinqs is positief over het onderzoek: “Een gedegen onderzoek binnen bedrijven die vrijwillig hun interne organisatie openstellen voor (herhalings)onderzoek. De uitkomsten zijn voor alle bedrijven en sectoren een waardevolle spiegel. Veiligheid is voor al onze bedrijven een keiharde voorwaarde om succesvol te ondernemen.”

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

SequriX

Distri Company

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Wordt een partner