Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Kidde Commercial

Seris

Alarm Meldnet

Service Centrale Nederland

OSEC

ADI

VideoGuard

Alphatronics

Brivo

Eizo

VBN

Dero Security Products

ARAS

Traka ASSA ABLOY

Advancis

Crown Security Services

Trigion

HD Security

Bosch Security Systems

Teletek

Regio Control Veldt

SMC Alarmcentrale

Eagle Eye Networks

Optex

VGN Group

VEB

Ajax Systems

G4S

Network Optix

NIBHV

2N

MPL

Top Security

Paralax

SmartSD

IDIS

HID

Unii

i-Pro

CDVI

Nenova

SmartCell

Oribi ID Solutions

Paxton

Aritech

Akuvox

Intrasec

BHVcertificaat.online

Sequrix

Hanwha Vision Europe

Uniview

CSL

Synguard

Lobeco

VAIBS

Seagate

MOBOTIX

ASSA ABLOY

VVNL

Genetec

Paraat

Milestone

Centurion

ASIS

Gold-IP

Securitas

Add Secure

SOBA

Connect Security

EAL

Secusoft

Multiwacht

Distri Company

Bydemes

Masset

Hikvision

Veiligheidsmuseum P!T in Almere geopend (video)

13 april 2014
Redactie
13:38

Pieter van Vollenhoven, oud-voorzitter van de Onderzoeksraad voor Veiligheid, heeft gisteren het nieuwe museum PIT in Almere geopend. In het expositie- en ervaringscentrum zijn de collecties van het Nederlands Politiemuseum en Nationaal Brandweermuseum gevestigd.

Rond de opening werd in Almere ‘De Grote Veiligheidsdag’ georganiseerd met tal van activiteiten in en rond het nieuwe museum. Burgemeester Jorritsma, commissaris van de Koning Verbeek en minister Opstelten waren tevens bij de opening aanwezig.

PolitieautoIn PIT beleven bezoekers het verleden, heden en de toekomst van de brandweer, politie en hulpdiensten en zien zij wat je zelf kunt doen aan veiligheid. De naam PIT verwijst naar het blauwe zwaailicht op hulpvoertuigen dat in het jargon de pit wordt genoemd. In het centrum zijn er historische voer- en vaartuigen te zien, het pak van Bromsnor uit Swiebertje en een goed gevulde wapenkluis. Aan de collectie werd vrijdagmiddag nog een oude brandweerboot uit Amsterdam toegevoegd, die met moeite door de Leeghwatersluis kon worden geloodst.

Behalve kijken kunnen bezoekers vooral veel doen. Zo kan er virtueel een brandje worden geblust, kunnen kinderen op een skelter worden geflitst en kunnen in het NFI-paviljoen vingerafdrukken worden afgenomen. Naast enkele beroepskrachten heeft PIT inmiddels ruim 25 vrijwilligers die op verschillende terreinen meehelpen in de expo.

PIT is geopend van dinsdag tot en met zondag, van 10.00 tot 17.00 uur.

Link: pitveiligheid.nl

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Artitech Kidde Commercial

Videoguard

Distri Company

SequriX

Boon Edam

Seagate

Wordt een partner