Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Alphatronics

ARAS

Service Centrale Nederland

Bydemes

SmartSD

Van Dusseldorp Training

Aritech

G4S

IDIS

i-Pro

VGN Group

ASIS

SMC Alarmcentrale

Teletek

Sequrix

MPL

Hanwha Vision Europe

Crown Security Services

CSL

Hikvision

Top Security

Nenova

Secusoft

Network Optix

Paralax

OSEC

ADI

VEB

Regio Control Veldt

Add Secure

Paxton

Connect Security

Akuvox

Optex

VIGI

Brivo

Lobeco

Gold-IP

Masset

SOBA

Alarm Meldnet

Multiwacht Security

Traka ASSA ABLOY

Securitas

CDVI

Kidde Commercial

Uniview

ASSA ABLOY

MOBOTIX

Unii

Ajax Systems

Centurion

Seagate

2N

VBN

Eizo

HD Security

Eagle Eye Networks

Advancis

Trigion

SmartCell

Genetec

NIBHV

Bosch Security Systems

Paraat

HID

Milestone

VisionPlatform.ai

Distri Company

WBN Security

LUGN

VAIBS

Synguard

Seris

OpenEye

VVNL

‘Verliezen IS verhogen terreurrisico in Europa’

5 februari 2016
Redactie
11:25

Islamitische Staat (IS) staat er slechter voor dan een jaar geleden, meldt BNR Nieuwsradio. Toch wil dat volgens hoogleraar Terrorisme Edwin Bakker niet zeggen dat het daardoor veiliger wordt in de wereld. Hij verwacht dat de terreurgroepering in het defensief elders meer aanslagen gaat plegen.

IS heeft vorig jaar een groot deel van de veroverde gebieden in Syrië en Irak moeten prijsgeven. Volgens Bakker is het goed als IS in die landen de machtbasis verliest, maar daardoor neemt wel de kans op aanslagen in Europa toe. “De organisatie zal onder druk komen te staan om te laten zien dat ze nog meetellen. De noodzaak om aanslagen elders te plegen zal eerder groter dan kleiner worden. Voor onze veiligheid is dat geen goed nieuws”, vertelt hij aan BNR Nieuwsradio.
Bakker is verbonden aan het Centrum voor Terrorisme en Counterterrorisme (ctc) in Den Haag. Informatie over de situatie van IS is afkomstig van Amerikaanse inlichtingendiensten, maar het lijkt hem logisch dat de Koerden en het Iraakse leger met Amerikaanse en Europese steun aan de winnende hand is. Vooral de strijders op de grond – de Koerden in Syrië, het Iraakse leger in Irak, shi’itische milities in de regio – zijn ervoor verantwoordelijk dat IS grote nederlagen heeft geleden. De bombardementen door de internationale coalitie hebben volgens Bakker minder effect, omdat er voorzichtig wordt gedaan om geen burgerslachtoffers te maken. IS blijft volgens Bakker intussen onverminderd populair onder radicale jongeren. Vooral in Jemen maakt de organisatie momenteel een groei door. En ook in Europa is de aantrekkingskracht van IS nog groot.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Boon Edam

Distri Company

SequriX

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Seagate

Suricat

Wordt een partner