Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VVNL

Masset

SmartSD

Seris

SOBA

LUGN

IDIS

Regio Control Veldt

Bosch Security Systems

ASIS

Milestone

Top Security

i-Pro

Synguard

SmartCell

Optex

ASSA ABLOY

VisionPlatform.ai

Van Dusseldorp Training

VBN

Securitas

Paralax

Paraat

Network Optix

Nenova

G4S

Kidde Commercial

HID

Paxton

Teletek

ARAS

Bydemes

VGN Group

Traka ASSA ABLOY

Centurion

Unii

OpenEye

MPL

Eagle Eye Networks

ADI

CSL

Multiwacht Security

Sequrix

OSEC

VEB

Alarm Meldnet

Seagate

Aritech

Supraenet

Uniview

WBN Security

Secusoft

Advancis

SMC Alarmcentrale

Ajax Systems

HD Security

Brivo

NIBHV

Connect Security

Hanwha Vision Europe

Service Centrale Nederland

Lobeco

Crown Security Services

Alphatronics

Distri Company

Akuvox

Add Secure

VIGI

Eizo

MOBOTIX

2N

Trigion

VAIBS

Genetec

CDVI

Videodivisie Bosch Security Systems gaat verder als IQSIGHT

12 december 2025
Redactie
05:30

Met de nieuwe bedrijfsnaam IQSIGHT (slim toezicht) geeft de videobewakingstak van Bosch Security Systems treffend aan waar het naar toe gaat met de ontwikkelingen. Natuurlijk zijn de huidige camera’s ook al slim, maar het komende jaar kan een nieuwe generatie worden verwacht, waarbij camera’s op basis van Gen-AI precies gaan doen wat de eindgebruiker ervan verwacht: het signaleren van incidenten voordat deze escaleren. En dat zonder ingewikkeld geconfigureer.

Bosch Security Systems b.v. is sinds 1 juli 2025 onderdeel van Keenfinity Group, een bedrijf van de Zweedse investeringsmaatschappij Triton, die ook eigenaar is van Unica. Per 1 januari 2026 wordt Bosch Security Systems gesplitst in IQSIGHT voor videobewaking, Radionix voor inbraakdetectie en toegangsbeheer, Electrovoice Dynacord voor omroep- en vergadersystemen en ontruimingsapparatuur. De productdivisie voor brandmeldapparatuur is onderdeel gebleven van Bosch Building Technologies. De bedrijven worden gevestigd in een nieuw kantoorgebouw aan de Achtseweg Zuid 175 in Eindhoven. Dat wordt meteen ook het wereldwijde hoofdkantoor van IQSIGHT, waar Sabrina Stainburn als nieuwe CEO aan het hoofd staat. De eerdergenoemde bedrijven, alsmede de productdivisie van Bosch BT zullen zich vestigen in dit nieuwe pand. De productie blijft plaatsvinden bij Keenfinity Electronics Manufacturing Services (EMS) in Ovar te Portugal, dat binnenkort flink wordt uitgebreid.

Geleidelijke transitie

Om IQSIGHT de mogelijkheid te geven van een geleidelijke transitie, mag tot en met 2027 de naam Bosch nog op de producten worden gebruikt. Het plan is echter om al snel te beginnen met het vermarkten van de nieuwe bedrijfsnaam. Zo zal IQSIGHT zich in april prominent presenteren tijdens het FireSafety & Security Event. Formeel gaat het om Keenfinity, maar die naam betreft slechts de financiële holding en wordt alleen op de achtergrond gebruikt.
“Onze naam verandert, maar onze strategie niet”, benadrukt Gerard Otterspeer, die senior manager Sales Video Systems Benelux is bij het bedrijf. “We blijven de driving force behind Bosch branded video systems. We leggen onze focus op slimme camera’s en willen leidend blijven op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI). Hetzelfde geldt natuurlijk voor onze DIVAR IP All-in-One storageoplossingen en ons Bosch Video Management System (BVMS).”

Voorspellend beveiligen

Vanaf 2026 komen er camera’s op basis van een nieuw platform, dat gebaseerd is op generatieve kunstmatige intelligentie (GenAI). Een typische toepassing hiervan is bewaking van de veiligheid in verkeerstunnels. De camera’s reageren dan onmiddelijk op afwijkende patronen, zoals het ontstaan van een file, een stilstaand voertuig, een afgevallen lading of verlies van zichtbaarheid door bijvoorbeeld rook. Kunstmatige intelligentie analyseert de beelden, om een minimaal 98% nauwkeurige detectie te bereiken. Een andere toepassing is het voorkomen van graffiti, met camera’s die al alarm geven als iemand zich gedraagt als iemand die van plan is graffiti te gaan aanbrengen. “En dat allemaal zonder dat ingewikkelde configuraties nodig zijn”, aldus Otterspeer. “We hebben nu al slimme camera’s, maar die slimme functies worden gek genoeg maar bij zo’n 5 procent van de geleverde camera’s gebruikt. Dat moet anders. Door een andere mindset bij gebruikers en integrators, maar ook door het configureren aanzienlijk te vereenvoudigen. En dat is wat wij gaan doen.”

Andere interessante ontwikkelingen

Zo komen er nog tal van andere interessante ontwikkelingen. Inmiddels kan met een ‘standaard’ bullet camera kentekenherkenning worden toegepast op de camera. Naast het kenteken, kan met een IVA Pro-licentie het merk en het model van een auto herkend en vergeleken worden met een witte of zwarte lijst. Voor deze oplossing zijn tevens plug-ins ontwikkeld voor de producten van onder andere Genetec, Milestone Systems en Eagle Eye Networks.
In het nieuwste platform (CPP16) gaat meer aandacht dan ooit uit naar cybersecurity. Dit ook met het oog op de nieuwe wetgeving op dit gebied, zoals NIS2. De oplossingen zullen verder volledig voldoen aan de eisen die de Europese Unie stelt aan systemen met kunstmatige intelligentie (European AI Act). Er wordt zoveel mogelijk aan open standaards tegemoet gekomen, zoals ONVIF en er wordt alles aan gedaan om de belasting van verbindingen tot een minimum te beperken.

Tipje van de sluier

In januari verschijnt als eerste de FLEXIDOME dual 7100i IR met het nieuwe platform. Dit is een camera met twee objectieven, die samen een beeldhoek van 180⁰ bieden. Tevens zal een nieuwe boxcamera, de DINION 7100i, worden gepresenteerd. Wanneer het typenummer een ‘s’ op het einde bevat, zal deze toegepast kunnen worden met GenAI. In het tweede kwartaal brengt IQSIGHT de FLEXIDOME multi 7100i generatie. Dat is een schotelvormige camera met vier sensoren. Er kan een PTZ onder worden gekoppeld, die zich automatisch richt op bewegingen in het beeldveld. Naast verschillende PTZ-modellen, kan er tevens een panoramische camera of een fixed RPTZ-dome worden geïntegreerd. Naar verwachting zijn deze nieuwe producten tevens te zien op FSSE in april. Natuurlijk blijft het bedrijf ook ‘gewone’ camera’s ontwikkelen voor minder exotische toepassingen, maar ten alle tijden met de nodige intelligentie standaard aan boord. Verder wordt gewerkt aan oplossingen om bestaande systemen (installed base) van de nieuwste technologie te laten profiteren. In de tweede helft van het komende jaar komen de eerste producten met GenAI. Tijdens de beurs in ‘s-Hertogenbosch wordt alvast een tipje van de sluier opgelicht.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

Suricat

SequriX

Boon Edam

Wordt een partner