Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

ASSA ABLOY

Synguard

Eizo

Seris

Lobeco

Uniview

CDVI

Trigion

IQSIGHT

Alphatronics

WatchTower

Connect Security

Paxton

HD Security

Unii

Axis Communications

Roskam Groep

Bydemes

SmartCell

Traka ASSA ABLOY

Brivo

Van Dusseldorp Training

Crown Security Services

SmartSD

Securitas

VEB

Add Secure

VAIBS

NIBHV

Masset

Nenova

VIGI

Advancis

Distri Company

Multiwacht Security

VVNL

MPL

Eagle Eye Networks

ARAS Security

HID

ASIS

ADI

Optex

Paraat

Secusoft

2N

Teletek

Alarm.com

LUGN

SMC Alarmcentrale

Sequrix

Seagate

IDIS

Regio Control Veldt

Top Security

Ajax Systems

Aritech

MOBOTIX

WBN Security

Network Optix

OpenEye

Supraenet

Hanwha Vision Europe

CSL

Service Centrale Nederland

Alarm Meldnet

Kidde Commercial

OSEC

Paralax

Akuvox

Centurion

G4S

Zevix

Milestone

Genetec

SOBA

Vier tieners opgepakt voor pinpasfraude via sms

17 april 2020
Redactie
07:26

Dankzij een oplettende man uit Oldenzaal wist de politie afgelopen week drie jongens en een meisje op te pakken, die via sms’jes en valse websites bankpasjes met pincodes proberen te ontfutselen.

De man had een sms ontvangen met de mededeling dat zijn bankpas vervangen moest worden. Via een link in de sms kon hij inloggen bij de bank om een nieuwe aan te vragen. Dat deed hij. Kort daarna werd hij gebeld door iemand die vertelde dat de oude pas door een post- en transportbedrijf opgehaald zou worden. Toen ging er een belletje rinkelen. De man belde zijn bank en daar wist men niets over een nieuwe pas. Men maakte hem duidelijk dat er vermoedelijk sprake was van oplichting. Daarop waarschuwde het slachtoffer de politie, die de medewerker van het postbedrijf ging opwachten. Die werd op heterdaad aangehouden, evenals drie medeplichtigen die verderop in een auto zaten te wachten. Het bleek te gaan om een 17-jarige jongen en een 19-jarig meisje uit Almere en twee 19-jarige jongens uit Diemen en Amsterdam.

Andere methode
De politie waarschuwt regelmatig voor deze vorm van fraude. Tegenwoordig melden de oplichters er ook bij dat de bankpas vanwege de coronacrisis vervangen moet worden door een antiseptisch exemplaar. Niet iedereen heeft direct door dat dit flauwekul is. Bij sms-fraude wordt het slachtoffer gevraagd op een link te klikken om een nieuwe bankpas aan te vragen. Het slachtoffer komt dan op een van de bank nagemaakte website terecht, via welke de criminelen aan zijn inloggegevens en pincode kunnen komen. Soms vragen de criminelen dan bij de bank een nieuwe pas aan, die zij vervolgens bij het slachtoffer uit de brievenbus hengelen. De bende die in Oldenzaal wilde toeslaan, had een andere methode bedacht, die weinig succesvol bleek.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

IQSIGHT

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Boon Edam

SequriX

Seagate

VIGI

Wordt een partner