Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Alphatronics

Sequrix

Paxton

Lobeco

Bosch Security Systems

Aritech

Bydemes

Seagate

ADI

Paralax

Crown Security Services

Kidde Commercial

SOBA

Network Optix

Ajax Systems

Masset

MOBOTIX

Eagle Eye Networks

MPL

i-Pro

OSEC

Hanwha Vision Europe

Akuvox

SmartCell

LUGN

Eizo

VIGI

2N

Top Security

Add Secure

VEB

Brivo

Distri Company

IDIS

VVNL

Synguard

SmartSD

Connect Security

Trigion

Service Centrale Nederland

VAIBS

ASSA ABLOY

Alarm Meldnet

OpenEye

Teletek

Supraenet

Nenova

ASIS

Uniview

Centurion

Regio Control Veldt

Multiwacht Security

Genetec

Traka ASSA ABLOY

Unii

CSL

G4S

WBN Security

ARAS

Seris

Secusoft

NIBHV

Van Dusseldorp Training

VBN

HD Security

VisionPlatform.ai

HID

Optex

Advancis

Paraat

Securitas

CDVI

Milestone

SMC Alarmcentrale

Vinding studenten maakt werk brandweer veiliger

3 maart 2013
Redactie
21:33

Studenten van het Saxion hebben een methode ontwikkeld die helpt de positie te bepalen van mensen in een gebouw. Hun vinding maakt het veiliger voor bijvoorbeeld brandweermensen om een brandend gebouw in te gaan.

Studenten SaxionPositie bepalen in de buitenlucht is via GPS relatief eenvoudig, maar dat systeem werkt niet in een gebouw. Voor de vinding van de studenten zijn sensoren gebruikt die tegenwoordig ook in smartphones zitten, maar dan betere exemplaren. De sensor (ter grootte van een luciferdoosje) wordt op de schoen van een hulpverlener geplaatst en verzend draadloos data. Door iets slims te doen met die data zijn de studenten er in geslaagd om na tien minuten van bewegen, de positie van een persoon tot op enkele meters nauwkeurig te bepalen.

De studenten hebben hun opdracht uitgevoerd voor het lectoraat Ambient Intelligence van het kenniscentrum Design en Technologie. Zij nemen deel aan het project FireBee. Dat project richt zich op het verbeteren van de positiebepaling binnen een draadloos sensornetwerk. De nadruk ligt op de robuustheid van de te kiezen oplossingen onder voor elektronica en radioverbindingen zeer zware omstandigheden als vuur, water, rook, beton en grote temperatuurverschillen.

Via: www.sax.nu

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

SequriX

Boon Edam

VIGI

Artitech Kidde Commercial

IQSIGHT

Seagate

Suricat

Wordt een partner