Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Eagle Eye Networks

VGN Group

SmartCell

Multiwacht Security

CDVI

Lobeco

OpenEye

Trigion

CSL

MPL

Hanwha Vision Europe

Seris

Securitas

Traka ASSA ABLOY

Distri Company

OSEC

Alarm Meldnet

Masset

SmartSD

HID

IDIS

ADI

SMC Alarmcentrale

Genetec

Brivo

G4S

Bosch Security Systems

Secusoft

Network Optix

BHVcertificaat.online

VisionPlatform.ai

NIBHV

Sequrix

VBN

Optex

Centurion

Teletek

Uniview

VVNL

Nenova

Kidde Commercial

Milestone

Hikvision

Regio Control Veldt

VAIBS

Akuvox

HD Security

Synguard

Eizo

Paraat

Connect Security

Paxton

Van Dusseldorp Training

LUGN

Crown Security Services

MOBOTIX

Unii

Gold-IP

Aritech

i-Pro

Top Security

Intrasec

ASSA ABLOY

Seagate

Service Centrale Nederland

VEB

Paralax

Alphatronics

2N

Bydemes

SOBA

Add Secure

ASIS

Advancis

Ajax Systems

ARAS

VOG politiegegevens voor meer werkgevers en functies

1 mei 2023
Redactie
11:23

Op 1 juli 2022 startte Justis met een nieuw product: de Verklaring Omtrent het Gedrag politiegegevens, kortweg de VOG P. Het aantal werkgevers en functies waarvoor de VOG P verplicht is, is vanaf 1 mei 2023 uitgebreid.

De VOG P-verplichting geldt vanaf 1 mei 2023 ook voor functies bij gemeenten in de domeinen openbare orde en veiligheid, Bibob, ondermijning, informatievoorziening en toezicht. Verder is de VOG P verplicht geworden voor alle buitengewoon opsporingsambtenaren (boa’s). Dus ook voor boa’s zonder de geweldsbevoegdheid volgens artikel 7, lid 1, van de Politiewet 2012. Tenslotte zijn de VOG P-verplichte functies bij de Dienst Justitiële Inrichtingen gewijzigd.
Voor de andere al per 1 juli 2022 aangewezen werkgevers en functies zijn er geen wijzigingen. Ook verandert niets aan de manier waarop een VOG P moet worden aangevraagd.

Overgangsperiode
Voor de verplichte VOG P voor alle boa’s geldt een overgangsperiode. Als de afgiftedatum van de VOG NP vóór 1 mei 2023 is accepteert Justis deze nog, mits er geen sprake is van (een aanvraag voor) de geweldsbevoegdheid (artikel 7, lid 1 van de Politiewet 2012).
Als de VOG NP is aangevraagd na 1 mei 2023 wordt deze niet meer geaccepteerd.
Voor alle andere bestaande werknemers op de nieuw aangewezen functies, die nu nog een VOG NP hebben, blijft deze voldoende. Een VOG P is voor hen pas verplicht als de werkgever er na 1 mei 2023 om vraagt. Bijvoorbeeld in situaties waarbij periodieke of continue screening wordt toegepast.

Alle informatie over een VOG P-aanvraag is hier te vinden.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Seagate

Suricat

Boon Edam

Distri Company

Wordt een partner