Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Unii

G4S

Paraat

Distri Company

Hanwha Vision Europe

Optex

Centurion

LUGN

Securitas

Intrasec

Paralax

CDVI

i-Pro

CSL

Brivo

Connect Security

Synguard

Advancis

Alphatronics

Akuvox

Teletek

Service Centrale Nederland

Traka ASSA ABLOY

Genetec

Seagate

Gold-IP

HID

VVNL

ADI

Top Security

MOBOTIX

VAIBS

Crown Security Services

Add Secure

SmartSD

Kidde Commercial

IDIS

EAL

Hikvision

Regio Control Veldt

SMC Alarmcentrale

Nenova

SOBA

Uniview

Seris

SmartCell

Network Optix

Sequrix

Masset

Bydemes

Aritech

OSEC

Oribi ID Solutions

2N

Alarm Meldnet

HD Security

Dero Security Products

Ajax Systems

Multiwacht

ASIS

Lobeco

BHVcertificaat.online

MPL

Milestone

NIBHV

Bosch Security Systems

Eizo

ASSA ABLOY

Eagle Eye Networks

VGN Group

Paxton

Secusoft

VideoGuard

Trigion

VBN

VEB

VisionPlatform.ai

ARAS

Vrouw aangehouden wegens doxing verbalisant

4 mei 2025
Redactie
13:04

De politie hield zondag 4 mei rond 09.00 uur een 38-jarige vrouw uit Diemen aan op verdenking van doxing. Dit nadat zij foto’s en video’s had gedeeld van een agent door wie haar metgezel een dag eerder was bekeurd wegens het niet dragen van een autogordel.

Een dag eerder, zaterdag 3 mei om 15.30 uur, maakte de politie proces-verbaal op tegen een 33-jarige automobilist die op dat moment over de Muntmeesterhof reed en daarbij geen autogordel droeg. Zowel de automobilist als de passagiere gedroegen zich bij de staande houding recalcitrant. Nadat de bekeuring was uitgeschreven, vervolgde de man en zijn passagiere hun weg. De politie zag later dat de passagiere op haar sociaal mediakanaal een post had gepubliceerd met daarop een foto en videobeelden van de bekeuringssituatie en een foto van de verbaliserende agent. Zij vroeg daarbij onder meer aan haar volgers (18k+) de vraag wie deze agent was en om de foto en video verder te delen. Aangezien zij daarbij ook het sociale mediakanaal van de politie in Almere had getaged, zag de politie haar post. De betreffende agent deed daarop aangifte van doxing en opruiing. Zondag 4 mei rond 09.00 uur werd de 38-jarige vrouw in haar woning in Diemen aangehouden als verdachte van doxing. Tegen de vrouw werd proces-verbaal opgemaakt.

Strafbaar
Sinds 1 januari 2024 is in Nederland ‘het gebruik van persoonsgegevens voor intimiderende doeleinden’ strafbaar gesteld. Doxing is kortweg het met kwade bedoelingen verzamelen of (verder) verspreiden van persoonlijke, gevoelige of privéinformatie zoals woonadres, telefoonnummer, een foto, paspoort, naam werkgever en gegevens van familie of combinaties. Kortom, persoonsgegevens zijn alle gegevens waarmee een persoon te identificeren is.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Videoguard

Seagate

Boon Edam

Wordt een partner