Vrouwelijke beveiliger mishandeld bij Festival op de Ring

Een vrouwelijke beveiliger is zaterdagmiddag mishandeld tijdens het Festival op de Ring, een grootschalig evenement op de ringweg A10 ter ere van 750 jaar Amsterdam. De vrouw werd belaagd toen zij probeerde te voorkomen dat bezoekers zonder toegangsbewijs het terrein van het populaire Audio Obscura-feest betraden.
Op beelden die op sociale media circuleren, is te zien hoe de beveiligster door een vrouwelijke bezoeker aan haar haren wordt getrokken en vervolgens wordt geschopt. De mishandeling vond plaats bij een toegangspunt op de A10, waar de drukte zo groot werd dat delen van het voor verkeer afgesloten snelwegtraject tijdelijk moesten worden afgezet.
Volgens ooggetuigen brak de situatie uit toen bezoekers, geconfronteerd met de afsluiting, probeerden over hekken te klimmen en afzettingen te forceren. De beveiliging kreeg weinig steun bij het tegenhouden van deze menigte.
Triest gevolg
Een woordvoerster van de organisatie noemt de mishandeling een triest gevolg van het werk dat beveiligers doen om het festival veilig te laten verlopen. De getroffen medewerkster en haar werkgever overwegen juridische stappen.
Ondanks het incident spreekt de politie van een goed verlopen evenement. In totaal zijn er twee mensen aangehouden: één voor belediging en één wegens het lastigvallen van NS-personeel.
Het festival, dat zich over een groot deel van de ringweg A10 uitstrekte, trok ruim 200.000 bezoekers en bood meerdere podia, foodtrucks en watervoorzieningen. Audio Obscura, bekend om zijn elektronische feesten op unieke locaties, was een van de publiektrekkers.
De organisatie en de politie benadrukken dat het om een incident ging binnen een verder feestelijke en ordentelijke dag.