Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

VGN Group

Trigion

HID

Intrasec

Optex

Hikvision

LUGN

NIBHV

Paraat

Crown Security Services

ARAS

Add Secure

Sequrix

Alarm Meldnet

Synguard

2N

Bydemes

Distri Company

i-Pro

Alphatronics

Hanwha Vision Europe

VAIBS

ASSA ABLOY

Regio Control Veldt

Multiwacht Security

Genetec

VIGI

Gold-IP

Brivo

ASIS

MOBOTIX

G4S

Ajax Systems

Seris

ADI

Eagle Eye Networks

SmartCell

Milestone

Aritech

Lobeco

Uniview

HD Security

Unii

Teletek

Service Centrale Nederland

OpenEye

WBN Security

Van Dusseldorp Training

Eizo

Kidde Commercial

OSEC

Connect Security

SmartSD

VBN

Secusoft

Paralax

Network Optix

CDVI

SMC Alarmcentrale

Traka ASSA ABLOY

Seagate

Centurion

Akuvox

Masset

MPL

VVNL

Bosch Security Systems

IDIS

Securitas

Top Security

VEB

Advancis

VisionPlatform.ai

SOBA

Nenova

Paxton

CSL

VS starten agressief offensief tegen cybercriminelen

11 november 2021
Redactie
08:33

Na enkele aanvallen op ziekenhuizen en de vitale infrastructuur is president Joe Biden van de Verenigde Staten een offensief tegen cybercriminelen begonnen. Daarbij worden beloningen tot 10 miljoen dollar uitgeloofd voor tips die naar de daders leiden. De harde aanpak lijkt effect te hebben, schrijft het FD.

Wat Biden betreft is het platleggen van bedrijven met ransomware te vergelijken met terrorisme. Daarom kiest hij voor dezelfde aanpak. Na een aanval worden opsporings- en inlichtingendiensten ingezet om de daders op te sporen. Dat gebeurde bijvoorbeeld met de hackersgroep REvil. In Koeweit, Polen en Roemenië leidde dat tot arrestaties van sleutelfiguren. REvil had de Amerikaanse dienstverlener Kaseya gehackt, waarna meer dan een miljoen computers van 9000 bedrijven onbruikbaar werden gemaakt met ransomware. De criminelen eisten een losgeld van 70 miljoen dollar.

Beloning
De FBI zit nu achter de hackersgroep DarkSide aan, die het brandstofpijpleidingnetwerk van Colonial Pipeline platlegde. Men heeft de servers van de groep inmiddels uit de lucht gehaald en er is een beloning van 10 miljoen dollar uitgeloofd voor de gouden tip die naar de daders leidt. Volgens Frank Groenewegen van Deloitte heeft dit effect. Hackers wanen zich niet langer onaantastbaar. Hackersgroep LockBit 2.0 heeft zelfs een ‘ethische commissie’ ingesteld die erop toeziet dat aangesloten groepen geen ziekenhuizen of vitale infrastructuur aanvallen. Zo hopen zij uit het vizier van opsporingsdiensten te blijven. De criminelen vertrouwen elkaar ook steeds minder of durven geen buitenlandse vakantiereisjes meer te maken uit angst opgepakt te worden.
De vraag is of criminelen zich nu niet meer op Europese organisaties gaan richten. Volgens directeur Alexandru Catalin van de forensische afdeling van cyberveiligheidsbedrijf Bitdefender zijn Europese landen ook druk met opsporing van cybercriminelen, al vormt ‘papierwerk’ wel een vertragende factor als het gaat om samenwerking.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Seagate

Distri Company

Artitech Kidde Commercial

Boon Edam

VIGI

SequriX

Suricat

Wordt een partner