Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

CSL

Bosch Security Systems

Unii

IDIS

Seris

Service Centrale Nederland

Ajax Systems

Teletek

VIGI

Nenova

Brivo

VGN Group

ASSA ABLOY

Network Optix

ASIS

SmartSD

Synguard

CDVI

WBN Security

HID

ADI

MOBOTIX

Bydemes

VBN

SmartCell

Add Secure

ARAS

Eagle Eye Networks

NIBHV

Securitas

Lobeco

i-Pro

Akuvox

Advancis

Multiwacht Security

OSEC

Paxton

Top Security

Alphatronics

Distri Company

VAIBS

Kidde Commercial

Secusoft

Hanwha Vision Europe

G4S

Masset

VVNL

Centurion

Paralax

VisionPlatform.ai

HD Security

2N

MPL

Optex

VEB

Milestone

Sequrix

SMC Alarmcentrale

Connect Security

Supraenet

Traka ASSA ABLOY

Van Dusseldorp Training

Alarm Meldnet

SOBA

Paraat

Genetec

Uniview

Regio Control Veldt

Trigion

Eizo

OpenEye

Seagate

Aritech

Crown Security Services

LUGN

Werkgevers kunnen diploma’s voortaan online checken bij DUO

8 september 2025
Redactie
06:39

Werkgevers hebben sinds kort een nieuw hulpmiddel om diplomafraude te bestrijden. Via de website van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) kunnen zij controleren of een diploma echt is of vervalst. DUO houdt namelijk een landelijke registratie bij van alle diploma’s die behaald worden aan erkende Nederlandse opleidingen. Elke zomer komen daar tienduizenden bij; alleen al in het voortgezet onderwijs gaat het om zo’n 180.000 diploma’s, aldus de organisatie.

Sollicitanten kunnen, net als voorheen, worden gevraagd om een officieel uittreksel van hun diploma. Met de nieuwe tool kunnen werkgevers nagaan of dat document daadwerkelijk klopt. Zelf diploma’s downloaden is voor werkgevers niet toegestaan; dat kan alleen via de diplomahouder zelf.

Fraude in de zorg en kinderopvang

Het aantal meldingen van diplomafraude neemt de laatste jaren toe, vooral in sectoren waar veiligheid en betrouwbaarheid cruciaal zijn, zoals de zorg en de kinderopvang. DUO benadrukt dat werkgevers een belangrijke rol spelen in het tegengaan van misbruik.
In 2023 deed de uitvoeringsorganisatie meer dan honderd keer aangifte van fraude met diploma’s. Ook werkgevers zijn een belangrijke schakel om fraude te voorkomen, stelt DUO.
De zorgen over fraude zijn niet nieuw. RTL Nieuws meldde eerder dit jaar dat honderden zelfstandige zorgverleners zonder geldig diploma toch aan het werk waren gegaan in de ouderenzorg en gehandicaptenzorg. In juni werd duidelijk dat zeker 400 zzp’ers de afgelopen jaren zonder juiste papieren aan het bed hebben gestaan.

Met de nieuwe online controlemogelijkheid hoopt DUO het voor werkgevers eenvoudiger te maken om zulke situaties in de toekomst te voorkomen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

VIGI

Seagate

Distri Company

Boon Edam

SequriX

Artitech Kidde Commercial

Wordt een partner