Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Akuvox

G4S

Network Optix

VBN

Sequrix

OpenEye

Hanwha Vision Europe

Eagle Eye Networks

Uniview

SmartCell

Genetec

CDVI

VisionPlatform.ai

VIGI

Securitas

VVNL

Seagate

Regio Control Veldt

Ajax Systems

ADI

Eizo

Brivo

Teletek

VGN Group

Lobeco

CSL

Paralax

Top Security

Paxton

Unii

Distri Company

Alarm Meldnet

Add Secure

Centurion

HID

Service Centrale Nederland

Synguard

Trigion

Traka ASSA ABLOY

ASSA ABLOY

SMC Alarmcentrale

Masset

SOBA

Advancis

Aritech

IDIS

Bydemes

Optex

Nenova

VAIBS

i-Pro

NIBHV

ARAS

Van Dusseldorp Training

Seris

OSEC

Bosch Security Systems

ASIS

SmartSD

Alphatronics

VEB

Kidde Commercial

Paraat

MOBOTIX

Milestone

HD Security

Connect Security

Multiwacht Security

MPL

Crown Security Services

WBN Security

2N

LUGN

Secusoft

Supraenet

Werknemers krijgen vaker arbeidsongeval dan zelfstandigen

31 januari 2019
Redactie
06:51

In 2017 had 1,6 procent van de werknemers van 15 tot 75 jaar een arbeidsongeval dat tot minimaal één dag verzuim leidde. In 2015 was dat nog 1,4 procent. Dat meldt het CBS op basis van de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden (NEA) en de Zelfstandigen Enquête Arbeid (ZEA), uitgevoerd door het CBS en TNO.

Van de zelfstandig ondernemers kreeg 1,2 procent een arbeidsongeval dat tot minimaal één dag verzuim leidde. Dat is hetzelfde percentage als in 2015. De jongste werknemers hadden het vaakst een arbeidsongeval met verzuim. Onder zelfstandig ondernemers met personeel had 0,7 procent in 2017 een arbeidsongeval met verzuim. Dit was nagenoeg gelijk in 2015. Onder zelfstandig ondernemers zonder personeel (zzp’ers) was dit aandeel in beide jaren 1,3 procent. Zzp’ers die vooral producten verkopen of grondstoffen aanbieden, hebben vaker een arbeidsongeval met verzuim dan zzp’ers die eigen arbeid of diensten aanbieden.
Jongste werknemers vaker arbeidsongeval met verzuim
Jongere werknemers (15 tot 25 jaar) hadden in 2017 vaker een arbeidsongeval met verzuim dan oudere werknemers. Dit hangt samen met andere verschillen tussen jong en oud. Jongere werknemers zijn bijvoorbeeld vaker uitzendkracht dan oudere werknemers, en uitzendkrachten hebben vaker een arbeidsongeval dan werknemers met een vaste arbeidsrelatie.
In Nederland minder ernstige arbeidsongevallen dan gemiddeld EU
In 2016 deden zich in de 28 EU-landen gemiddeld 1,7 duizend arbeidsongevallen met ten minste vier dagen verzuim per 100 duizend werknemers voor. Nederland zit met 1,3 duizend onder dit EU-gemiddelde. Ten opzichte van 2015 is het aantal arbeidsongevallen met minstens vier dagen verzuim zowel in Nederland als in de Europese Unie gestegen. Toen telde Nederland ruim 1,2 duizend arbeidsongevallen per 100 duizend werknemers, tegenover een EU-gemiddelde van ruim 1,6 duizend per 100 duizend.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Artitech Kidde Commercial

SequriX

Suricat

Seagate

Distri Company

VIGI

Boon Edam

Wordt een partner