Wim van Loon managing director van Kiwa Nederland
Wim van Loon is per 6 januari 2025 benoemd tot managing director van Kiwa Nederland. Kiwa is wereldwijd actief in de TIC-sector (testen, inspecteren en certificeren), met Kiwa Nederland als een van de grootste onderdelen van de groep. Wim van Loon (58) heeft zijn hele carrière leidinggevende functies vervuld binnen de TIC-industrie. In zijn nieuwe functie rapporteert Wim van Loon rechtstreeks aan Nicolas Kyndt, COO EMEA en lid van de management board van Kiwa.
Wim van Loon heeft uitgebreide ervaring in de TIC-sector. In zijn vorige functie als executive vice president gaf hij zes jaar leiding aan de internationale industriële activiteiten van het wereldwijde TIC-bedrijf SGS. Tegelijkertijd was hij als COO destijds verantwoordelijk voor de activiteiten in Noord- en Centraal-Europa. In deze rol begeleidde hij meerdere succesvolle integraties na overnames. In de periode voor 2018 was Wim van Loon jarenlang managing director van SGS in België en Nederland.
Van Loon volgt Jan Pieter Bijkerk en Ron Scheepers op, die Kiwa Nederland de afgelopen jaren succesvol hebben geleid. Jan Pieter Bijkerk treedt toe tot het EMEA Management Team, waar hij de strategische ontwikkelingsagenda voor Europa zal faciliteren. Daarnaast zal Ron Scheepers zijn verantwoordelijkheden uitbreiden als managing director voor Centraal- en Zuid-Europa, met als doel de groeiambities in deze regio’s te realiseren.
Groei
“Kiwa blijft groeien, zowel internationaal als in Nederland. Deze groei is een onderdeel van onze strategie waarvan versterking van de internationale groei, digitalisering en acquisities de belangrijkste pijlers zijn. Met Wim van Loon als nieuwe managing director van Kiwa Nederland voegen we een zeer ervaren collega toe aan ons team. Hij staat bekend als een verbinder en inspirerend leider met een indrukwekkende achtergrond in de TIC-sector. Ik ben er dan ook van overtuigd dat Wim de aangewezen persoon is om de groeiambities van Kiwa Nederland in de komende jaren te verwezenlijken”, aldus Nicolas Kyndt.
Ook Wim van Loon kijkt uit naar zijn nieuwe rol binnen Kiwa. “Ik ben zeer onder de indruk van de groei en de ambitieuze toekomstplannen van Kiwa en vind het een grote eer om toe te treden tot de Kiwa-familie. Ron Scheepers en Jan Pieter Bijkerk laten een sterk en succesvol Kiwa Nederland achter, waarvoor ik veel waardering heb. Kiwa heeft een goede reputatie in Nederland en dat biedt een uitstekende basis om met het Nederlandse team onze positie als marktleider in Nederland verder uit te bouwen”, aldus Van Loon.