Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Paralax

Add Secure

IDIS

Synguard

OpenEye

Eagle Eye Networks

VisionPlatform.ai

Securitas

Traka ASSA ABLOY

OSEC

VVNL

SmartCell

Nenova

Optex

Seris

Paxton

Uniview

HID

G4S

Unii

Alphatronics

Teletek

NIBHV

Eizo

Centurion

Ajax Systems

ARAS

Bosch Security Systems

VGN Group

Bydemes

Gold-IP

SmartSD

Alarm Meldnet

Akuvox

Masset

i-Pro

Genetec

VEB

LUGN

Regio Control Veldt

Advancis

Seagate

VIGI

ADI

Service Centrale Nederland

Connect Security

Multiwacht Security

Network Optix

SOBA

ASSA ABLOY

Paraat

VBN

Milestone

CDVI

VAIBS

Kidde Commercial

WBN Security

Crown Security Services

SMC Alarmcentrale

Distri Company

ASIS

Hikvision

Top Security

Trigion

Sequrix

CSL

Secusoft

2N

MPL

Lobeco

Brivo

HD Security

MOBOTIX

Hanwha Vision Europe

Aritech

Van Dusseldorp Training

Intrasec

Winkelcriminaliteit steviger aangepakt

8 november 2005
Redactie
19:41

De winkelcriminaliteit zal de komende jaren nog steviger worden aangepakt. Dat is het resultaat van het Convenant ‘Aanpak Winkelcriminaliteit II’, dat de detailhandel vandaag heeft gesloten met de Ministers Donner van Justitie en Remkes van Binnenlandse zaken en Staatssecretaris Van Gennip van Economische Zaken.

Volgens het nieuwe convenant moet de winkelcriminaliteit in 2008 met 20 procent zijn
gedaald ten opzicht van 2004. Om dat te bereiken, zullen alle partijen maatregelen nemen. Zo wordt er een nieuwe landelijk overvalco?rdinator aangesteld die de overvallen co?rdineert, komt er een kwaliteitssysteem voor het Keurmerk Veilig Ondernemen (KVO), moeten er vanaf 2006 jaarlijks 30 nieuwe KVO-projecten starten in bestaande winkelgebieden en wordt onderzocht of het bezit van zogeheten ‘rooftassen’ in een groter aantal gemeenten op basis van de Algemene Politie Verordening in winkelgebieden verboden kan worden.

Er komt ook een proef met Radio Frequency Identification (RFID), waarbij een chip zo groot als een speldenknop helpt goederen te beveiligen. Voor winkeliers zal nieuwe voorlichtingsmateriaal beschikbaar komen, zoals een nieuwe editie van de veelgebruikte Wegwijzer Winkelcriminaliteit. Daarnaast zetten detailhandel en overheid zich in om het aantal ondernemers te vergroten, dat aan collectieve beveiligingsprojecten deelneemt.

De afspraken uit het eerste convenant van januari 2003 zijn nagenoeg allemaal succesvol afgerond en er is een daling van de winkelcriminaliteit ingezet. Het Convenant ‘Aanpak Winkelcriminaliteit Deel II’ maakt deel uit van het Actieplan Veilig Ondernemen II van het Nationaal Platform Criminaliteitsbeheersing, waarin overheid en bedrijfsleven samen werken aan een veiliger Nederland.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

Distri Company

Boon Edam

Artitech Kidde Commercial

VIGI

SequriX

Seagate

Wordt een partner