Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

Teletek

Top Security

Unii

VisionPlatform.ai

Trigion

Van Dusseldorp Training

G4S

Optex

Crown Security Services

Brivo

Alarm Meldnet

HD Security

Connect Security

Add Secure

SmartCell

Advancis

OSEC

Sequrix

Regio Control Veldt

LUGN

Bosch Security Systems

2N

ASSA ABLOY

Masset

Kidde Commercial

Secusoft

Multiwacht Security

Seris

SOBA

Paraat

Akuvox

HID

CSL

Network Optix

i-Pro

NIBHV

Ajax Systems

WBN Security

Nenova

Synguard

VIGI

Seagate

Milestone

VBN

Genetec

Eagle Eye Networks

MOBOTIX

Distri Company

SMC Alarmcentrale

VEB

Uniview

SmartSD

VVNL

Hanwha Vision Europe

Eizo

Alphatronics

VAIBS

ASIS

Paxton

Aritech

Securitas

ADI

Centurion

ARAS

Supraenet

Paralax

Bydemes

VGN Group

CDVI

IDIS

OpenEye

Service Centrale Nederland

MPL

Traka ASSA ABLOY

Lobeco

Woningbouwcorporaties doen te weinig tegen geweld

31 augustus 2009
Redactie
21:40

Na een groot aantal controles door de arbeidsinspectie blijkt dat 45 procent van het personeel van woningbouwcorporaties te veel met agressie en geweld te kampen heeft. Driekwart van de corporaties blijkt de bepalingen rondom agressie en geweld en werkdruk niet na te leven.

De arbeidsinspectie heeft geconcludeerd dat aanvullende maatregelen nodig zijn om de risico’s van agressie en geweld te beheersen. Deze maatregelen liggen vooral in de preventieve sfeer, zoals training en voorlichting van personeel en registratie van incidenten. Het gebruik van agressie en geweld door burgers tegen medewerkers in de publieke dienstverlening is een toenemend maatschappelijk probleem. Vaak ziet een corporatie niet in welke gevolgen agressie-incidenten kunnen hebben op het functioneren van medewerkers. Schelden en beledigen worden niet altijd als agressie-incidenten gezien.

De inspecties zijn verricht ten aanzien van de naleving van de regelgeving rondom psychosociale arbeidsbelasting (PSA). Hieronder vallen de bepalingen rondom agressie en geweld en werkdruk. De overtredingen zijn echter in tachtig procent van de gevallen geconstateerd op het onderwerp agressie en geweld. Slechts acht procent liet uitsluitend overtredingen zien op het onderwerp werkdruk en twaalf procent op beide onderwerpen. Van de corporaties is verlangd dat zij binnen drie tot zes maanden maatregelen nemen om de overtredingen op te heffen.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Suricat

VIGI

Seagate

Artitech Kidde Commercial

Distri Company

SequriX

Boon Edam

Wordt een partner