Beveiligingnieuws Logo

Onze partners

CDVI

VBN

ASIS

Securitas

Centurion

2N

Akuvox

Unii

VEB

SOBA

Nenova

Milestone

HD Security

Add Secure

Bydemes

Eizo

Multiwacht Security

Optex

MOBOTIX

SMC Alarmcentrale

Bosch Security Systems

Service Centrale Nederland

Lobeco

Sequrix

HID

VIGI

Crown Security Services

Trigion

SmartCell

Van Dusseldorp Training

Seagate

NIBHV

Paxton

Regio Control Veldt

Aritech

Traka ASSA ABLOY

Alarm Meldnet

Advancis

OSEC

WBN Security

ARAS

VAIBS

VVNL

Connect Security

OpenEye

Synguard

Masset

Intrasec

Top Security

Hikvision

VGN Group

Distri Company

VisionPlatform.ai

Gold-IP

Secusoft

SmartSD

i-Pro

Hanwha Vision Europe

LUGN

Genetec

Alphatronics

Eagle Eye Networks

G4S

IDIS

Uniview

Seris

Ajax Systems

Paralax

CSL

ADI

ASSA ABLOY

MPL

Kidde Commercial

Teletek

Paraat

Brivo

Network Optix

Bij zes op de tien fatale woningbranden geen rookmelder

7 november 2017
Redactie
13:35

In 2016 zijn er bij 41 fatale woningbranden 47 slachtoffers gevallen. Meer dan de helft van die woningbranden heeft plaatsgevonden in een appartement of flatgebouw. En bij ruim zes op de tien fatale branden was geen rookmelder aanwezig. Dit meldt het Verbond van Verzekeraars.

De cijfers komen uit het Jaaroverzicht fatale woningbranden 2016 van de Brandweeracademie. Volgens dat jaaroverzicht vinden veruit de meeste fatale branden plaats op vrijdag (28 procent) en ontstaat de helft in de woonkamer.
Als belangrijkste oorzaken noemt de academie roken (19 procent) en technische oorzaken van apparatuur (13 procent). Ongeveer de helft van de fatale branden ontstaat door menselijk handelen.

Alleenstaanden
Veruit de meeste slachtoffers in 2016 zijn alleenstaanden (69 procent) en bijna driekwart is man. Iets meer dan de helft is 61 jaar of ouder en exact hetzelfde percentage (51 procent) is aangetroffen in een ruimte waarvan de deur bij aankomst van de brandweer openstond. Reden voor de brandwondenstichting om eerder dit najaar te waarschuwen (slaapkamer)deuren te sluiten voordat je gaat slapen. Gesloten deuren vertragen namelijk de rookverspreiding in huis en zorgen ervoor dat je meer tijd hebt om te vluchten.

Deel dit artikel via:

Vlog

Premium partners

Distri Company

SequriX

Seagate

Boon Edam

VIGI

Artitech Kidde Commercial

Suricat

Wordt een partner